Viaplay z prawami do WeatherTech Sportscar Championship

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Viaplay nabyło prawa do pokazywania wyścigów długodystansowych amerykańskiej serii WeatherTech Sportscar Championship.

O tym, że prawa do serii posiada Viaplay informuje organizator na swojej stronie internetowej. Według niej, Viaplay posiada prawa do serii na kraje skandynawskie, kraje bałtyckie i Polskę. Reszta państw świata, oprócz Nowej Zelandii i wojsk amerykańskich może oglądać wyścigi za darmo na stronie imsa.tv.

fot. https://www.imsa.com/internationalcoverage/

Pierwsza transmisja z wyścigu zaplanowana jest na przyszłą sobotę, 29 stycznia o godzinie 19:35. Będzie to wyścig 24-godzinny na torze Daytona, co będzie pierwszą rundą sezonu. Platforma na ten moment nie planuje polskiego komentarza do tego wyścigu. W niedzielę, 23 stycznia był zaplanowany angielski, oryginalny komentarz. Viaplay nie pokazała wyścigu kwalifikacyjnego do tego wyścigu, który odbył się w niedzielę, 23 stycznia. Widzowie w Polsce nie mogli obejrzeć tego wyścigu ze względu na założoną geoblokadę na stronie imsa.tv.

Aktualizacja 25.01.2022: W rozmowie z omediach.info, redaktor naczelny redakcji sportowej Viaplay w Polsce Paweł Wilkowicz potwierdził, że platforma ma prawa przedłużone na sezon 2022.

Tak, zgadza się, mamy jako cała grupa prawa do IMSA, przedłużone na sezon 2022

Czym jest IMSA WeatherTech Sportscar Championship

WeatherTech Sportscar Championship to seria wyścigów długodystansowych. To 12 wyścigów, które odbywają się w Stanach Zjednoczonych. Startują w niej prototypy Daytona, a także prototypy LMP2 i LMP3 oraz auta GT. Głównymi wyścigami sezonu są 24-godzinny wyścig na torze Daytona, 12-godzinny wyścig na torze Sebring oraz 10-godzinny wyścig na torze Road Atlanta, tzw. Petit Le Mans. Reszta wyścigów trwa 2 godziny i 40 minut lub w przypadku wyścigów ulicznych 1 godzinę i 40 minut. W serii startują kierowcy znani ze ścigania w Europie jak Renger van der Zande, Kevin Magnussena, Sebastian Bourdais, a także znani że ścigania w USA Helio Castroneves  czy Mike Conway.