Viaplay z prawami do angielskiej Championship i Pucharu Ligi

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Viaplay nabyło prawa do pokazywania drugiej ligi angielskiej – Championship oraz Pucharu Ligi Angielskiej – Carabao Cup. Prawa przejęli od Eleven Sports. Umowa jest długoterminowa i rozpocznie się od sezonu 2022/23.

W ramach niej Viaplay w 10 krajach, w tym w Polsce pokaże więcej niż 180 spotkań EFL Championship, a także mecze każdej rundy Carabao Cup z finałem na Wembley. Wybrane mecze Championship i Carabao Cup mają oferować z lokalnym studiem i komentarzem. Viaplay nie ma na Polskę praw do FA Cup, bo te do sezonu 2023/24 przedłużyło Eleven Sports. Te od 2015 roku posiadało również prawa do rozgrywek Championship i Carabao Cup na Polskę.

Fani sportu na świecie wiedzą, że nie ma niczego lepszego niż Premier League. To mieszanka umiejętności, pasji, tradycji i nieprzewidywalności tworzy zwycięzcę na boisku i poza nim. Viaplay obecnie ma prawa do Premier League w 9 krajach, a zapewnienie praw do Championship i Carabao Cup oznacza, że możemy zaoferować jeszcze większą wartość w naszym domu angielskiej piłkimówi Peter Nørrelund, Viaplay Group Chief Sports Officer

EFL gra witalną rolę w angielskiej piramidzie ligowej i nasze rywalizacje kontynuują wzrost zainteresowania światowego dziesiątek milionów fanów. Nasze dziedzictwo i rywalizacja nie mają konkurencji w ligowym futbolu i dlatego cieszymy się z tego, że będziemy partnerem dla Viaplay w 10 krajachmówi Trevor Birch, EFL Chief Executive

Viaplay w Polsce z Premier League

Od sezonu 2022/23 do 2027/28 Viaplay będzie między innymi w Polsce pokazywać rozgrywki Premier League.  Przez ostatnie 27 lat najwyższą klasę rozgrywek piłkarskich w Anglii pokazywał w Polsce Canal+. W niedzielę, 22 maja kanały tej grupy pokazały ostatnie transmisje tej ligi w ramach ostatniej, 38. kolejki. Mistrzem został Manchester City.

W ostatnich miesiącach Canal+ traci prawa do transmisji sportowych. Oprócz Premier League stracili ostatnio Grand Prix na żużlu, Bundesligę. Wspólnie z Eleven Sports posiadają licencję do emisji LaLiga czy Ligue 1. Stacja pozyskała również prawa do spotkań ligi greckiej oraz do turniejów WTA. Stacja rozstała się również z Rafałem Wolskim, jednym z komentatorów stacji. Widzowie są krytyczni w Internecie wobec Michała Kołodziejczyka, dyrektora Canal+Sport za brak pozyskiwania nowych praw i nieprzedłużenia praw do Premier League.

Sezon 2022/23 w Premier League rozpocznie się w sobotę, 6 sierpnia.