Viaplay z prawami do pokazywania serii IndyCar w Polsce do 2024 roku

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Viaplay nabyło prawa do pokazywania w Polsce amerykańskiej serii wyścigowej IndyCar na następne 3 sezony.

Wyścigi z cyklu IndyCar Series odbywają się od lutego do września i obejmują unikalną kombinację rywalizacji na torach ulicznych oraz torach zamkniętych, w tym także legendarny wyścig Indianapolis 500. Sezon 2022 będzie 111-tym sezonem organizacji oficjalnych amerykańskich wyścigów samochodowych. Transmisje zawodów IndyCar Series przygotowane przez NENT Group będą emitowane wraz ze studiem oraz komentarzem ekspertów w językach lokalnych.

W cyklu IndyCar Series 2021 uczestniczą kierowcy z wielu krajów, w tym gwiazdy szwedzkiego motorsportu – Marcus Ericsson oraz Felix Rosenqvist, którzy już potwierdzili swój udział w nowym sezonie. Sezon 2021, kończący się niedzielnym wyścigiem Acura Grand Prix w Long Beach, był przełomowym dla Marcusa Ericssona (Chip Ganassi Racing), który po raz pierwszy zwyciężył w czerwcu w Detroit, by następnie zająć pierwsze miejsce w odbywającym się w sierpniu wyścigu w Nashville. Felix Rosenqvist (Arrow McLaren SP) powraca na tor po dramatycznym wypadku z połowy sezonu i planuje w pełni wykorzystać swój potencjał, który zapewnił mu tytuł debiutanta 2019 roku oraz zwycięstwo na torze Road America w Wisconsin w sezonie 2020.

Co tydzień, Viaplay zapewnia fanom wyścigów pojazdów na dwóch i czterech kołach, widok z miejsc w pierwszych rzędach podczas najlepszych zawodów sportów motorowych na świecie. Zainteresowanie INDYCAR SERIES w Europie nieustannie rośnie a sukcesy Marcusa Ericssona były turbodoładowaniem dla popularności tego cyklu w krajach nordyckich. Przedłużenie naszego partnerstwa z INDYCAR na kolejne trzy lata jest doskonałą wiadomością zarówno dla widzów Viaplay w regionie państw nordyckich, jak i na naszych rynkach międzynarodowych oraz idealnie pasuje do jednej z najszybciej rozwijających się firm w obszarze streamingu na świecie – powiedział Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer.

Przełomowe zwycięstwo Marcusa Ericssona w Detroit, a następnie jego wygrana w inauguracyjnym Music City Grand Prix, były niespodziewanymi momentami sezonu 2021. Cieszymy się, że kibice Marcusa oraz Felixa Rosenqvista będą mieli możliwość doświadczenia kolejnych, równie poruszających chwil. Międzynarodowe zainteresowanie NTT INDYCAR SERIES znajduje się na niezwykle wysokim poziomie. Kierowcy z rekordowej liczby ośmiu krajów wygrywali wyścigi cyklu w tym sezonie. Z niecierpliwością czekamy na transmisje przygotowane przez Viaplay, które zaprezentują naszych odważnych sportowców w nadchodzących latach – poinformował Mark Miles, President oraz CEO Penske Entertainment Corp.

Seria IndyCar pokazywana jest przez Viaplay w Szwecji, Finlandii, Danii, Norwegii oraz Islandii. Od sezonu 2022 do państw pokazujących ją dołączy Polska, Estonia, Litwa i Łotwa.

Historia transmisji serii IndyCar w Polsce

fot. Eurosport/Polsat Box Go

IndyCar w Polsce pokazywane było z przerwami od 2009 roku. Wcześniej, w latach 1996-2007 Eurosport pokazywał na swojej antenie wyścigi serii CART/Champ Car World Series. W latach 2006-2007 wyścigi były transmitowane w Eurosporcie 2. W 2009 i 2012 roku transmisje serii pokazywał Sportklub. Obejmowała ona transmisję wyścigów oraz ich powtórki w następnych dniach. Stacja po sezonie 2012 nie przedłużyła praw do pokazywania serii. W 2021 roku Eurosport nabył prawa do pokazywania serii w Polsce. Widzowie mogli oglądać transmisje z polskim komentarzem na antenie Eurosportu 2 z wyjątkiem wyścigu sobotniego w Teksasie, niedzielnego wyścigu na torze w Nashville i nocnego wyścigu na WorldWideTechnology Raceway. Transmisje wyścigu, a także treningu i kwalifikacji były także dostępne w ramach usługi Player, również z amerykańskim komentarzem. Wyścigi były komentowane przez Grzegorza Gaca, Andrzeja Mielczarka i Grzegorza Jędrzejewskiego.