Viaplay zapowiada Nordic Darts Masters w 2022 roku

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Viaplay i Professional Darts Corporation (PDC) zorganizują w dniach 10-11 czerwca 2022 roku drugą edycję turnieju Nordic Darts Masters.

Turniej, podobnie jak w 2021 roku, odbędzie się w Kopenhadze w hali Forum Copenhagen. Wystąpi w nim 8 zaproszonych zawodników oraz 8 zawodników z lokalnych scen darta. Po raz pierwszym w finale imprezy telewizyjnej PDC znalazła się kobieta. Fallon Sherrock uległa w nim jednak Michaelowi van Gerwenowi, który zdobył swój 15. tytuł w ramach World Series of Darts. Wydarzenie, które odbędzie się w 2022 roku również będzie częścią tego cyklu.

Pierwsza edycja Nordic Darts Masters była niezapomnianym doświadczeniem – niesamowita atmosfera, dramaturgia darta i krok milowy dla równości w sporcie. Popularność darta wzrasta na rynkach Viaplay i pokazywanie tego sportu w Holandii od początku następnego roku jest ekscytującym rokiem. Razem z PDC skupimy się na ponownym trafieniu do celu z Nordic Darts Masters 2022powiedział Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer

Jesteśmy zadowoleni z tego, że wrócimy do Kopenhagi w 2022 roku po fantastycznej pierwszej edycji Nordic Darts Masters w tym roku. Duńscy kibice stworzyli niesamowitą atmosferę, która pokazała, co znaczą imprezy PDC. jest to kombinacja sportu klasy światowej i rozrywki. Oczekujemy tego, że współpraca z naszymi partnerami z Viaplay utworzy następny niezapomniany weekend darta powiedział Matthew Porter, CEO, PDC

Viaplay przejmuje m.in. w Polsce darta od 2022 roku

Viaplay w krajach nordyckich, bałtyckich, Polsce i Holandii będzie wyłącznym posiadaczem praw do transmisji wydarzeń PDC od 2022 roku. Wśród imprez są Mistrzostwa Świata, Premier League Darts, Puchar Świata, World Matchplay, World Grand Prix, Mistrzostwa Europy, Grand Slam of Darts and the Players Championship, wraz z prestiżowymi finałami World Series of Darts . Viaplay rozszerzyło współpracę z Matchroom Sport, właścicielem PDC o następne 5 lat w maju tego roku.