Viki Gabor, Cleo, Węgiel i Enej na jubileuszowym koncercie Fundacji Polsat

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mtom

W niedzielę, 12 września, odbędzie się koncert Fundacji Polsat. Widowisko organizowane  jest przy wsparciu Województwa Śląskiego oraz miasta Rybnik. Gospodarzami koncertu będą Krzysztof Ibisz i Adam Zdrójkowski.

Na scenie wystąpią: Cleo, Magda Bereda, Enej, Viki Gabor, Grubson, Dawid Kwiatkowski, Natalia Nykiel, Kasia Mosek, Grott Orkiestra, Sławomir, Antek Smykiewicz, Michał Szpak, Sound’n’Grace oraz Roksana Węgiel. Jak zapowiada nadawca, koncert rozpocznie się o 15:40. Transmisja na głównej antenie Polsatu.

Fundacja Polsat obchodzi w tym roku swoje 25-lecie. Do dziś objęła swoją pomocą 38 932 małych pacjentów i wsparła finansowo 2641 szpitali oraz ośrodków medycznych. Wspomniane miejsca zostały wyremontowane lub wyposażone w sprzęt medyczny. Zmodernizowano również placówki, w których przebywają dzieci w pieczy zastępczej. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała ponad 262 miliony złotych.

Te koncerty to już nasza tradycja. Radość na twarzy dzieci jest dla nas najważniejsza, nie tylko gdy powracają do zdrowia, ale także, a może przede wszystkim, na co dzień gdy mogą bawić się, spędzać czas z rówieśnikami i rodzicami, chociażby podczas wyjątkowych koncertów, jak ten który będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę – mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci” jest organizowany przy wsparciu Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Prezydenta Miasta Rybnik Piotra Kuczery. Współorganizatorem wydarzenia jest Ars Cameralis.