W cieniu 2

Czasy „zimnej wojny” w fińskim serialu „W cieniu”. Drugi sezon od 30 września na Epic Drama

mbog

Epic drama jesienią pokaże kolejny sezon serialu „W cieniu”. Akcja produkcji została osadzona w latach 50. XX wieku.

1956 to niespokojny rok zarówno w Finlandii, jak i na całym świecie. Po protestach w Polsce i na Węgrzech, do powstania przygotowują się mieszkańcy wschodniej Karelii w Rosji. Tajna organizacja pod nazwą Bracia Gniewu szkoli swoje oddziały i z finansową pomocą CIA kupuje znaczącą ilość broni na międzynarodowym rynku.

Fiński prezydent Urho Kekkonen rozpoczyna swoją pierwszą kadencję w dniu, w którym kraj ogarnia strajk generalny. Przywódca „Pięści”, Yrjö Ylitalo musi zapewnić prezydenta, że on i jego grupa są gotowi do działania i niezbędni do utrzymania Kekkonena u władzy. Powoli jednak agenci zaczynają zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa, w jakim wkrótce znajdą się oni sami i cała Finlandia.

Wśród głównej obsady nie zabraknie aktorów znanych z pierwszego sezonu. Widzowie ponownie zobaczą Emmi Pariviainen, Hannu-Pekka Björkman, Sampo Sakrola, Katja Küttner, Olavi Uusivirta i Jessicę Grabowsky. Nie zabraknie też nowych twarzy. Do obsady dołączą Eero Ritala i Tommi Korpela. Scenariusz drugiej części napisał rodzinny duet Kirsti i Katri Manninen.

Premiera drugiego sezonu serialu „W cieniu” w czwartek, 30 września o godzinie 21:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki w czwartki o tej samej porze.