W sobotę do TVN24 wraca „Szkło kontaktowe”. „Najdłuższa przerwa w historii programu”

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

TVN24 w sobotę, 12 marca wznowi emisję „Szkła Kontaktowego”. Program był zawieszony w związku z rosyjską agresją na Ukrainę.

O powrocie do emisji programu poinformowano na jego mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter). „Szkło” nie jest nadawane od czwartku, 24 lutego. Miało to związek z programem specjalnym o rosyjskiej agresji na Ukrainę. To najdłuższa przerwa w historii audycji. Pierwotnie program miał wrócić już w niedzielę, 27 lutego, o czym informowano na Facebooku, jednak do tego powrotu nie doszło.

W „Szkle Kontaktowym” prowadzący i komentator omawiają aktualne wydarzenia polityczne w żartobliwy sposób, a ich rozmowy przeplatane są telefonami od telewidzów.

TVN24 wraca do normalnej ramówki

TVN24 w związku z rosyjską agresją na Ukrainę i programem specjalnym przez całą dobę zawiesiła od czwartku, 24 lutego emisję niektórych programów. Z ramówki nie została wykreślona publicystyka – „Tak jest”, „Fakty po Faktach”, „Kropka nad i”, „Rozmowa Piaseckiego”, „Jeden na jeden”, „Kawa na ławę”, „Loża prasowa”, „Drugie śniadanie mistrzów”. Zniknęły za to takie programy jak m.in. „Szkło kontaktowe”, „15 na żywo” czy „Fakty po południu”.

Od czwartku, 3 marca stacja stopniowo zaczęła wracać do normalnej ramówki. Powrócono do emisji reklam (co godzinę), a od poniedziałku, 7 marca wznowiono emisję programu „Fakty po południu”. Dodatkowo program „Polska i świat” jest nadawany od godziny 20:30. Do ramówki jeszcze nie wróciły programy „Czarno na białym”, który zamieszcza swoje reportaże w ramach usługi TVN24 Go, a także „15 na żywo”, którą zastąpiono dyżurem dziennikarskim prowadzącej program Anny Jędrzejowskiej od godziny 14:00 do 16:00. Stacja wciąż utrzymuje emisję „wydania specjalnego”, przez co nadaje w wydłużonych godzinach emisji – od 5:00 rano do 1:00 w nocy.