Wakacje z Rock Radiem

  • Radio
  • Agora
Autor: rafs

Piątkowe koncerty nadawane z Hard Rock Cafe w Warszawie w ramach 2. edycji Festiwalu Klasyki Rocka oraz kolejna odsłona Wielkiego Testu z Klasyki Rocka to letnie propozycje Rock Radia w 2022 r.

Od maja br. trwa 2. edycja konkursu Rock Radia Festiwal Klasyki Rocka. To szansa dla początkujących artystów na wejście z przytupem na polską scenę rockową. Udział w konkursie biorą zespoły grające rocka, które będą mogły zadebiutować na antenie radiowej i powalczyć o nagrodę główną – 10 000 zł i możliwość nagrania płyty w Akademii Rocka.

Do 30 czerwca słuchacze głosują w sieci na najlepszy cover, wskazując 8 półfinalistów spośród wszystkich zgłoszonych składów. Już od 1 lipca w każdy piątek wakacji w Hard Rock Cafe w Warszawie odbywać się będą koncerty zespołów, które większością głosów przeszły do półfinału Festiwalu Klasyki Rocka. Więcej informacji o festiwalu – na https://festiwal.rockradio.pl/.

Wielki Test z Klasyki Rocka i nowości programowe

27 czerwca br. na antenie Rock Radia rozpoczną się eliminacje do kolejnej, 4. już odsłony Wielkiego Testu z Klasyki Rocka. Uczestnicy z największą liczbą punktów razem z gwiazdami wezmą udział w finale zabawy, który odbędzie się 26 sierpnia w Hard Rock Cafe w Warszawie. Zwycięzcy zgarną tytuł mistrza oraz 5000 zł, które jak co roku przekażą na Warszawskie Hospicjum Dla Dzieci.

Oprócz tego Rock Radio przygotowało nowości programowe. W porannej audycji „Powstanie Rock Radia” pojawi się wakacyjny konkurs „Porno czy telenowela”, w którym słuchacze – po krótkim cytacie – będą musieli wskazać jego poprawne źródło. Między 10:00 a 20:00 w audycji „Cały rock wakacje” redakcja stacji zagra najlepszą klasykę rocka na lato, a po 19:00 w przewodniku po najlepszych rockowych wydarzeniach wakacji, czyli programie „Rock Radio na trawie” rozdawać będzie zaproszenia oraz bilety na koncerty i festiwale.

W tym roku Rock Radio patronuje m.in. festiwalowi Zew się budzi w Cisnej (24-27 czerwca), Charlotta Rock Festiwal (druga odsłona – 17 lipca) oraz Czochraj Bobra w Namysłowie (14-17 lipca).

Rock Radio to 4 lokalne stacje radiowe nadające w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Opolu. Prezentują one na antenie wyłącznie rocka w najlepszym wydaniu: od utworów Led Zeppelin, The Doors i The Beatles, przez piosenki Queen, Perfect, Pink Floyd, AD/DC, aż po muzykę Bon Jovi i U2. Rockowy charakter stacji podkreślają też audycje prowadzone przez popularne i wyraziste osobowości.