Wałęsa zapowiada pozew przeciwko TVP Info. „Żenujący poziom stacji, przesycony tanią propagandą”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: adr

Biuro Lecha Wałęsy zapowiada pozew sądowy przeciwko TVP Info po tym, jak w programie publicystycznym ”Minęła 20” były Prezydent RP został podpisany na belce tytułowej zwanej potocznie paskiem jako ”TW Bolek”.

Przypomnijmy, że we wtorek, 17 kwietnia br. w programie publicystycznym TVP Info ”Minęła 20” rozmawiano na temat listu w obronie aresztowanego posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego. Podpisali się pod nim m.in Lech Wałęsa, Bogdan Lis, Jan Lityński i Krzysztof Król.

Od kilkudziesięciu lat walczyliśmy o Niepodległą, Demokratyczną i Solidarną Polskę. Polacy w trudzie zdobyli wolność i w mozole budują swój kraj. Marząc o szybszym rozwoju i mają nadzieję na przyspieszone osiągnięcie zachodniego poziomu życia, oddali w 2015 roku władzę partii Kaczyńskiego. Nie dali jej jednak prawa do dewastowania Konstytucji, odcinania Polski od Unii Europejskiej, niszczenia niezawisłości Sądów i sędziów, ośmieszania kraju w opinii międzynarodowej i niweczenia dorobku pokoleń.

Dziś Polacy zrozumieli działanie władzy. Widzimy, jak wyczerpuje się poparcie dla nich, jak coraz mniejsza część społeczeństwa wierzy w rządowe kłamstwa i oszustwa, jak obywatele odzyskują siłę do działania. Upadająca władza chce wywołać strach. Po to wcześniej przejęła wymiar sprawiedliwości, aby móc w nieograniczony sposób siać terror.

Obecna władza postępuje jak komuniści. Z tą różnicą, że za nimi stał Związek Sowiecki, a za rządami PiS stoi niepohamowana chciwość, podłość i chore ambicje. Naród ma dobrą pamięć i siłę do wymierzania im sprawiedliwości. Obiecujemy, że doprowadzimy do tego, że winni poniosą konsekwencje. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla Kaczyńskiego, Ziobry i ich towarzyszy z PiS-u”  – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Lecha Wałęsę, Piotra Kapczyńskiego, Krzysztofa Króla, Bogdana Lisa, Jana Lityńskiego, Henryka Majewskiego, Krzysztofa Pusza, Ryszarda Pusza i Krzysztofa Siemieńskiego.

Wraz z dyskusją pojawił się na pasku napis „Lech Wałęsa (TW Bolek) murem za Sekretarzem Generalnym Platformy Stanisławem Gawłowskim”. Sprawę skomentował Mirosław Szczerba – rzecznik byłego prezydenta.

Adam Domiński z biura Lecha Wałęsy zapowiada, że sprawa trafi do sądu:

Informacja o Lechu Wałęsie, która ukazała się „na pasku” w telewizji publicznej, pokazuje żenujący poziom tej stacji, przesycony tanią propagandą. Po powrocie z pewnością zajmiemy się tą sprawę ale nie tylko tą. Przygotowujemy więcej pozwów sądowych w stosunku do osób i instytucji, które w ten sposób próbują niszczyć wizerunek Lecha Wałęsy i naruszają jego dobra osobiste – mówi Adam Domiński, dyrektor biura Lecha Wałęsy