Warner Bros. Discovery i EBU z prawami do igrzysk olimpijskich do 2032 roku

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

Grupa Warner Bros. Discovery oraz Europejska Unia Nadawców wspólnie przedłużyły prawa do transmisji igrzysk olimpijskich.

Według komunikatu zamieszczonego przez obie instytucje, prawa obejmują cztery kolejne imprezy, do 2034 roku. Europejska Unia Nadawców będzie mogła nadawać igrzyska w ramach dostępu free-to-air, czyli bezpłatnego. Telewizja Polska, według przekazanych informacji, będzie mogła pokazać do 350 godzin transmisji z igrzysk letnich (Los Angeles 2028 i Brisbane 2032) nawet na trzech antenach. Jest to różnica względem obecnego stanu, gdyż teraz, w ramach sublicencji mogą nadawać je tylko na dwóch.

Z zimowych igrzysk (Cortina 2026 i igrzyska w 2030) będzie to 200 godzin. Ponadto nadawca publiczny w Polsce będzie mógł emitować igrzyska w specjalnym kanale internetowym. 

Telewizja Polska od lat 60. XX wieku transmituje letnie i zimowe igrzyska olimpijskie. Wielkie sukcesy polskich zawodników w tych imprezach są związane właśnie z TVP. To najważniejsze wydarzenia sportowe na świecie, które maja także wymiar kulturalny i społeczny. Dlatego zrobiliśmy wszystko co możliwe, by do igrzysk olimpijskich widzowie telewizji publicznej mieli zapewniony dostęp – zarówno w otwartych kanałach telewizyjnych, jak i za darmo w Internecie mówi Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

W przypadku Warner Bros. Discovery, platforma będzie nadawała igrzyska w kanałach zamkniętych. Spółka jednocześnie będzie mogła emitować wszystkie transmisje igrzysk w ramach usługi streamingowej Eurosport Extra w Playerze, a w innych krajach Discovery+.

Jako „Home of the Olympics” w Europie podczas trzech ostatnich igrzysk olimpijskich, jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia współpracy z MKOlem do 2032 roku. Szykując się na niesamowicie zapowiadające się igrzyska w Paryżu, jesteśmy zachwyceni, że Warner Bros. Discovery pozostanie jedynym miejscem, w którym fani będą mogli oglądać każdy moment kolejnych czterech igrzyskpowiedział Andrew Georgiou, President and Managing Director Warner Bros. Discovery Sports Europe.