Grupa Weszło wygasza portal o e-sporcie

  • Internet
Autor: rafs

Grupa Weszło zdecydowała o wygaszeniu portalu internetowego eweszlo.pl, który był poświęcony tematyce e-sportu. Strona będzie istniała do końca listopada.

O wygaszeniu działalności poinformował zespół portalu na Twitterze. Strona eweszlo.pl rozpoczęła działalność w 2018 roku. Na jego łamach można było przeczytać informacje o zawodnikach, formacjach i wydarzeniach związanych ze sceną e-sportu w Polsce i zagranicą.

Na portalu można przeczytać wywiady, analizy i komentarze związane z wydarzeniami w e-sporcie. Ekipa rozmawiała z najważniejszymi postaciami polskiej sceny e-sportowej. Gośćmi byli między innymi Piotr „Izak” Skowyrski (komentator Counter Strike: Global Offensive), Jarosław „pasha” Jarząbkowski (zawodnik polskiego składu virtus.pro w CS:GO) czy Marcin „Jankos” Jankowski (zawodnik G2 Esports w League of Legends, wicemistrz świata 2019, wielokrotny mistrz Europy). Oprócz treści publikowanych na portalu, tworzono także audycję „Weszło w esport” na antenie radia Weszło FM (oraz na platformach streamingowych), a także kanał na YouTube.

Z redakcją współpracowali między innymi Paweł Książek, Szymon Groenke czy Krystian „Terp” Terpiński, który jest komentatorem spotkań CS:GO oraz Valoranta na antenie Polsat Games. Portal zakończy działalność z końcem listopada br. W ostatnim miesiącu działalności dziennikarze mają przypominać najważniejsze publikacje, jakie zostały opublikowane na łamach portalu.

„Czas na nowe wyzwania”

Decyzję o wygaszeniu portalu skomentował na Twitterze właściciel grupy Weszło, Krzysztof Stanowski. Jak poinformował, decyzja została podjęta w związku ze zbyt dużym nakładem finansowym, jaki otrzymał portal w ciągu ostatnich 2 lat. Dodał też, że według niego „sposób konsumowania treści esportowych jest zupełnie inny od klasycznego”.

Zamknięcie portalu skomentowali również dziennikarze pracujący dla Weszło E-Sport. Szymon Groenke w swoim tweecie podziękował współpracownikom i właścicielowi za ponad 3 lata pracy przy projekcie. „Czas na nowe wyzwania” – dodał.

Grupa Weszło jest między innymi wydawcą portali weszlo.com, travel.weszlo.com oraz kierunektokio.pl.