Zwierzaki czytaki

Więcej treści edukacyjnych w TVP ABC i TVP Kultura

mbog

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, Telewizja Polska wprowadziła zmiany w ramówce TVP ABC oraz TVP Kultura. Stacje pokażą więcej produkcji edukacyjnych. Dodatkowe pasma nie będą przerywane reklamami.

Kanał dziecięcy TVP ABC zaprasza w godzinach 8:00-13:00 na codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w różnym wieku. Wśród wielu propozycji Anteny jest m.in. emitowany codzienne program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza najmłodszych również na takie programy jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.

TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo edukacyjne dla rodzin – literatura, sztuka i muzyka. Codziennie w godzinach 13.00-17.00 antena przybliży młodym widzom filmy, spektakle Teatru Telewizji i seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur, np.: „Szatan z siódmej klasy” w reżyserii Kazimierza Tarnasa, „W pustyni i w puszczy” w reżyserii Władysława Ślesickiego, „Zemstę” Andrzeja Wajdy oraz „Niezapomniany Leonard Bernstein – spotkania z muzyką”, „Poczet królów polskich” i „Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii”.

Jesteśmy w tych dniach wspólnie z rodzicami. Bezpiecznie, bez reklam i zgodnie z podstawą programową nauczania – poinformował Mateusz Matyszkowicz, Członek Zarządu TVP.

Ponadto w serwisach VOD.TVP.pl i TVP.pl zostaną wyeksponowane filmy fabularne i dokumentalne, seriale oraz programy rozrywkowe.