Więcej żużla w serwisie WP SportoweFakty. Mateusz Puka dołącza do redakcji

  • Internet
  • WP
Autor: rafs

Wirtualna Polska rozszerza współpracę z Polskim Związkiem Motorowym i Ekstraligą Żużlową. Ponadto redakcję przed sezonem żużlowym wzmocnił Mateusz Puka z Przeglądu Sportowego.

WP SportoweFakty pozostają oficjalnym partnerem medialnym rozgrywek PGE Ekstraligi. Umowa obejmuje szeroką współpracę również w zakresie PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi i Gali PGE Ekstraligi. W tym jest także kontynuację produkcji i emisji materiałów wideo. Rocznie wyemitowanych zostanie ich blisko 800. W tym roku współpraca serwisu WP SportoweFakty i Polskiego Związku Motorowego obejmuje również Żużlową Reprezentację Polski i po raz pierwszy została rozszerzona o rozgrywki eWinner 1. ligi żużlowej.

Żużel jest jedną z priorytetowych dyscyplin, które wspieramy w ramach WP SportoweFakty. Fani tego sportu są też największą i najbardziej aktywną społecznością w naszym serwisie. Rozszerzenie współpracy z Polskim Związkiem Motorowym i objęcie patronatem również 1. ligi żużlowej było odpowiedzią na prośby kibiców, a jednocześnie wskazuje na systematyczny rozwój tego sportu w Polsce, na który z podziwem patrzą inne kraje – mówi Anna Szuszkiewicz, head of promotions and sponsorship Wirtualnej Polski.

Mateusz Puka w WP SportoweFakty

W poprzednim sezonie w ramach współpracy Wirtualnej Polski z PGE Ekstraligą powstało blisko 500 materiałów wideo, które przyniosły 45,6 mln odtworzeń. Magazyn PGE Ekstraligi emitowany na WP SportoweFakty w czwartki miał ponad 7 milionów odtworzeń. Fanpage WP SportoweFakty/Żużel na Facebooku śledzi blisko 105 tysięcy fanów. W związku z rozszerzeniem współpracy z Polskim Związkiem Motorowym powiększa się też redakcja. Ostatnio dołączył do niej Mateusz Puka, wieloletni dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Dla kibiców speedwaya od zawsze jesteśmy portalem pierwszego wyboru. Dyscyplinę tę traktujemy więc na łamach WP SportowychFaktów z wyjątkową atencją. Wzmocnienie zespołu redakcyjnego ma zapewnić fanom żużla jeszcze więcej sportowych emocji. Rozszerzenie współpracy z Polskim Związkiem Motorowym i objęcie patronatem 1. ligi żużlowej były dużym, ale naturalnym krokiem w kierunku rozwoju serwisu – mówi Paweł Kapusta, redaktor naczelny WP SportoweFakty, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.