Wielki test o literaturze

Rusza nowy sezon cyklu „Wielki test”. Na początek uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę o literaturze

mbog

W środę, 22 września TVP1 zaprasza na „Wielki test o literaturze”. Gospodarzami programu będą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

„Wielki test” to cykl widowisk telewizyjnych łączący treści edukacyjne z formułą teleturnieju. Uczestnicy programu oraz widzowie przed telewizorami w sześciu rundach odpowiadają na 36 pytań przygotowane przez ekspertów z danej dziedziny. W studiu i przez komunikatory internetowe test rozwiązują popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. Widzowie również mogą wziąć udział w zabawie za pośrednictwem strony wielkitest.tvp.pl lub poprzez aplikację na smartfonie. Dopełnieniem programu są felietony, ciekawostki oraz występy artystyczne.

Wielki test o literaturze

Z okazji 10. edycji „Narodowego czytania”, akcji popularyzującej klasykę polskiej literatury, pierwsze wydanie cyklu będzie dotyczyło literatury. W programie widzowie poznają m.in. tajemnice z życia i twórczości wybitnych polskich autorów oraz przypomną sobie najpopularniejsze ekranizacje polskich dzieł oraz ich bohaterów.

Podczas „Wielkiego testu o literaturze” rywalizować będą ze sobą duety, m.in.: Izabela Trojanowska i Stanisław Banasiuk, Julia Wróblewska i Robert Koszucki, Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Tomasz Bednarek oraz Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora oraz Natasza Leśniak i Arkadiusz Gołębiowski. Za pośrednictwem komunikatorów internetowych w programie wezmą udział m.in.: Magda Waligórska i Mateusz Lisiecki, Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski oraz Sylwia Drzycimska i Łukasz Oleś. Podczas teleturnieju wystąpi Łukasz Zagrobelny.

„Wielki test o literaturze” w środę, 22 września o godzinie 21:00 w TVP1.