„Wielkie kino” w kwietniu na kanale TNT

  • Telewizja
Autor: mbog

W każdą środę kwietnia o godzinie 21:00 stacja TNT przypomni filmy, które na przestrzeni lat zyskały szerokie grono fanów. Stacja pokaże: „V jak Vendetta”, „Piekielną zemstę”, „Freddy kontra Jason” oraz „Underworld”.

V jak Vendetta

Środowy cykl rozpoczyna filmowa interpretacja komiksu Alana Moore’a. „V jak Vendetta” przedstawia historię terrorysty, żyjącego w kraju będącym futurystyczną wersją Wielkiej Brytanii. Bojownik, zafascynowany „prochowym spiskiem”, skrywa się pod maską Guya Fawkesa i w tym przebraniu dąży do obalenia totalitarnego rządu. Do zamaskowanego bohatera dołącza wkrótce piękna Evey Hammond – w tej roli Natalie Portman.

Film „V jak Vendetta” będzie można obejrzeć 3 kwietnia o godzinie 21:00 na antenie TNT.

Piekielna zemsta

Tydzień później w roli powracającego z piekła Miltona zobaczymy Nicolasa Cage’a. Zdeterminowany bohater powraca z zaświatów, aby dokonać zemsty na brutalnej sekcie odpowiedzialnej za śmierć córki i porwanie wnuczki. W planie pomszczenia rodziny Miltona wspiera Piper (Amber Heard). W fabule pojawia się także piekielny „Księgowy”, próbujący za wszelką cenę sprowadzić zbiega z powrotem do piekła.

TNT pokaże „Piekielną zemstę” 10 kwietnia o godzinie 21:00.

Freddy kontra Jason

W trzeciej odsłonie serii „Wielkie kino” telewizja TNT przypomni kultowe postaci ze świata horroru. Freddy Krueger i Jason Voorhees muszą połączyć siły, by wydostać się z piekła. Współpraca jednak szybko się kończy i dochodzi do konfrontacji tytułowych bohaterów.

Film „Freddy kontra Jason” pojawi się 17 kwietnia o godzinie 21:00 na antenie TNT.

Underworld

Ostatnią pozycją kwietniowej serii będzie film „Underworld” – opowieść o trwającym od wieków konflikcie między wampirami a wilkołakami. Jeden z bohaterów, wilkołak Michael, jest posiadaczem bardzo cennej dla obu ras rzeczy. Gdy tylko krwiopijcy się o tym dowiadują, wysyłają piękną wojowniczkę Selene, by przy użyciu wszelkich środków pozyskała cenny artefakt. Podczas misji wampirzyca poznaje prawdę o początkach wojny i odkrywa, że zarówno wampirom, jak i wilkołakom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Film „Underworld” będzie można obejrzeć 24 kwietnia o godzinie 21:00 na antenie TNT.

Logo TNT

TNT

Stacja telewizyjna pokazująca kultowe filmy i seriale. TNT rozpoczęło nadawanie w Polsce w październiku 2015 roku. Właścicielem stacji jest Turner Broadcasting System, nadawca między innymi Cartoon Network i Boomerang.