Polsat News, Polsat Sport i redakcja „Wydarzeń” ze zwirtualizowanymi stanowiskami pracy

  • Polsat
Autor: mbog

Telewizja Polsat wdrożyła nowe rozwiązanie technologiczne, dzięki któremu dziennikarze mogą pracować z niemal każdego miejsca na Ziemi. Jest to możliwe dzięki wirtualizacji zasobów firmy.

Wirtualizacja przedsiębiorstwa jest technologią, która umożliwia przydzielenie zasobów serwera wielu osobom. Pracownicy korzystają z identycznych terminali komputerowych, połączonych z maszynami wirtualnymi pracującymi w centrum danych. Każdy użytkownik posiada swoje własne spersonalizowane ustawienia i dostęp do konkretnych, niezbędnych aplikacji bez względu na to, na którym terminalu się zaloguje.

Za obsługę wszystkich procesów odpowiada specjalne centrum danych. W przypadku awarii urządzenia końcowego, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod pracy, użytkownik nie traci opracowywanego materiału. Dziennikarz może ponownie zalogować się do systemu i wrócić do swoich obowiązków. Podobnie jest w przypadku utraty łączności z centrum danych.

Otwierają się przed nami zupełnie nowe możliwości w kontekście optymalnego wykorzystania zasobów sprzętowych, zwiększenia bezpieczeństwa systemów, nieskrępowanego dostępu do środków produkcyjnych, czy obniżenia kosztów zakupu i utrzymania infrastruktury – informuje Andrzej Szymański, Dyrektor Pionu Techniki Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat początkowo zainwestowała w 170 stanowisk dziennikarskich (liczba osób, która może jednocześnie pracować w zwirtualizowanym newsroomie) dla redakcji „Wydarzeń”, Polsat News i Polsat Sport. Nadawca informuje też, że w najbliższym czasie zamierza zwiększyć ilość zasobów, a także wprowadzić tę technologię w innych działach, m.in. kontroli technicznej, kolaudacji czy archiwum.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Tomasz Lejman (@tomasz_lejman)