Wirtualna Polska rusza z wakacyjnym cyklem #JedziemyWPolskę

  • Internet
  • WP
Autor: mbog

W środę, 26 czerwca wystartuje druga edycja akcji portalu Wirtualna Polska – #JedziemyWPolskę. Reporterzy pojadą w trasę autobusami, pociągami i autostopem.

W tym roku cykl zmienia swoją formułę. Reporterzy Wirtualnej Polski wybiorą się w kilkudniowe trasy, korzystając wyłącznie z publicznego transportu. Będą poruszać się autobusami, pociągami i autostopem. Projekt zainauguruje relacja na żywo z przejazdu autostopem nad Bałtyk. Dziennikarze będą na bieżąco informować o podróży oraz pokażą, jak radzą sobie z łapaniem stopa.

Przejedziemy m.in. najdłuższą trasą kolejową w Polsce – ze Szczecina do Przemyśla. Spróbujemy też wrócić do Warszawy z Podlasia, korzystając wyłącznie z lokalnych połączeń, nie korzystając za to z internetu w telefonie. Chcemy przybliżyć naszym czytelnikom nowe miejsca i podkreślić kwestię dostępności transportu publicznego w Polsce. Dodatkowo, skupiamy się na miejscach słabiej skomunikowanych – powiedziała Joanna Kocik, wydawczyni strony głównej WP i koordynatorka akcji.

W projekt #JedziemyWPolskę zaangażowanych będzie pięciu reporterów. W akcji wezmą udział: Martyna Kośka i Witold Ziomek z redakcji money.pl, Piotr Barejka z redakcji WP Wiadomości oraz Helena Łygas i Aleksandra Chruścielewska z redakcji WP Kobieta. Koordynatorami są Joanna Kocik i Tomasz Michalski – wydawcy.

Ubiegłoroczna edycja była dużym sukcesem. Otrzymaliśmy ogromny odzew od czytelników, dzięki którym przygotowaliśmy znacznie więcej materiałów, niż pierwotnie planowaliśmy. Filmy i artykuły prezentujące Polskę spoza nurtu wielkich miast cieszyły się sporym zainteresowaniem. Tym razem chcemy dowiedzieć się, jak podróżuje się przez lokalną Polskę – poinformował Krzysztof Majak, redaktor naczelny Strony Głównej Wirtualnej Polski.

W 2018 roku dziennikarze WP wyruszyli w trasę, by przygotować materiały o życiu i problemach mieszkańców kilkunastu polskich miejscowości. Odwiedzili łącznie 12 miejsc i przejechali 8 tysięcy kilometrów. Na mapie znalazły się m.in. Rytel, Oświęcim, Nowy Sącz, Włocławek, Konin czy Wielbark.