WP Pilot uruchamia specjalny kanał transmitujący niedzielne Msze Święte

  • Internet
  • WP
Autor: mbog

W niedzielę, 15 marca na platformie WP Pilot zostanie uruchomiony specjalny kanał, który będzie transmitował Msze Święte z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela.

Pierwsza transmisja pojawi się o godzinie 8:00. Później specjalny kanał WP Pilot pokaże msze o 9:30, 11:00, mszę z udziałem dzieci o 12:30, a także nabożeństwa o 18:00 i 19:00. Ponadto transmisje będę dostępne na stronie głównej Wirtualnej Polski.

Wirtualna Polska ma misję pomagać swoim użytkownikom. Episkopat zaapelował do wiernych o uczestniczenie we mszy poprzez transmisje internetowe, radiowe i telewizyjne. Chcemy dać taką możliwość naszym widzom, dla których niedzielna msza święta jest najważniejszym duchowym wydarzeniem tygodnia. Połączyliśmy więc siły WP Pilota i zespołu produkcyjnego WP, żeby być dla naszych użytkowników przez cały dzień – poinformował Tomasz Machała, szef WP Pilot.

Ta inicjatywa to przykład tego, jak nowoczesne media mogą troszczyć się o swoich użytkowników. Możliwość udziału w wydarzeniach religijnych online pozwoli uniknąć konieczności uczestnictwa w spotkaniach zbiorowych, a tym samym zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa– powiedział Piotr Mieśnik, p.o. redaktora naczelnego WP.

WP Pilot jest platformą umożliwiającą odbiór tradycyjnej telewizji w wersji online. Aplikacja posiada w swojej ofercie ponad 90 kanałów telewizyjnych. Spośród nich ponad 30 stacji jest dostępnych w darmowym pakiecie. Usługę można uruchomić poprzez stronę internetową, aplikacje na platformy Android, iOS, Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay.