Wraca Teleexpress. Prowadzi Maciej Orłoś. Kiedy premiera?

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Teleexpress wraca na antenę TVP1. Program będzie realizowany ze studia na Woronicza 17, w którym jest realizowany program „19:30”, a wcześniej TVP World.

„Teleexpress” wraca na antenę po 2 tygodniach przerwy. Wtedy zdjęto go z anteny. Serwis dobrze znany widzom TVP1 powróci w czwartek, 4 stycznia. Do prowadzenia audycji wraca Maciej Orłoś, który 31 sierpnia 2016 roku po raz ostatni prowadził program. Odszedł wówczas z Telewizji Polskiej.

Nie wiadomo, kto jeszcze będzie prowadził program oprócz dziennikarza, który przed powrotem do TVP tworzył kanał na YouTube, a także tworzył programy informacyjne w Telewizji WP.

Zmiany w Teleexpressie. Czy wróci nowe studio?

Przed zmianami w telewizji publicznej sprzed 20 grudnia program był prowadzony z nowego studia w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej na Placu Powstańców Warszawy. Gospodarzami byli Marta Piasecka, Krzysztof Ziemiec, Rafał Patyra czy też Beata Chmielowska-Olech. Obecnie siedziba TAI jest okupowana przez byłych pracowników Telewizji Polskiej. „Teleexpress” jest nadawany w TVP1 od 26 czerwca 1986 roku. Początkowo był nadawany o 17:15, ale od 29 czerwca 1992 roku emisję przesunięto na 17:00. Od 2 marca 2014 roku w TVP Info nadawana jest kontynuacja programu „Teleexpress Extra”, natomiast w niedziele, od 8 kwietnia 2018 roku showbiznesowy „Teleexpress na deser”.