„Wracajcie skąd przyszliście” od 5 grudnia w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mnie

5 grudnia na antenie TVN zadebiutuje program „Wracajcie skąd przyszliście”, w którym Piotr Kraśko razem z grupą Polaków wyruszy spotkać się z uchodźcami. Seria oparta jest na australijskim formacie „Go Back to Where You Came From”. Polska wersja będzie składała się z czterech odcinków.

Razem z dziennikarzem Piotrem Kraśką w podróż przez Niemcy, Austrię, Węgry, Serbię, Grecję i Irak uda się sześć osób, z których trzy są za przyjmowaniem uchodźców w Polsce, trzy są temu zdecydowanie przeciwne. W trakcie trwania tej wyprawy poznają ludzi, którzy musieli opuścić swój kraj ojczysty. Jak te spotkania wpłyną na poglądy bohaterów dotyczące migracji?

– To było niezwykłe doświadczenie patrzeć jak ich zmienia ta wędrówka i setki kolejnych rozmów i spotkań, jakie przeżywają emocje, jak utwierdzają się w swoich przekonaniach, albo w nieoczekiwany sposób je zmieniają – mówi Piotr Kraśko.

„Go Back to Where You Came From” to australijski format, który zaadaptowany został już m.in. w Danii, Holandii, Niemczech czy Belgii.

Program „Wracajcie skąd przyszliście” będzie można oglądać od 5 grudnia w środy o godz. 21:30 w TVN.