WRC, WRX i ERC w Motowizji. Rajdowe Mistrzostwa Świata wracają na polską antenę

  • Telewizja
Autor: rafs

Motowizja nabyła prawa do pokazywania podsumowań wyścigów w ramach Rajdowych Mistrzostw Świata i Rajdowych Mistrzostw Europy. Stacja pokaże także podsumowania rund Mistrzostw Świata Rallycross.

Rajdowe Mistrzostwa Świata (WRC) były obecne na antenie Motowizji w latach 2015-2017. Następnie, od 2018 roku widzowie kanału mogli śledzić rywalizację w Rajdowych Mistrzostwach Europy i kibicować polskim załogom regularnie walczącym o zwycięstwa i tytuły. W minionym sezonie kamery Motowizji podążały za Kajetanem Kajetanowiczem w trakcie jego rywalizacji w klasie WRC3 Rajdowych Mistrzostw Świata.

Teraz w Motowizji będzie można oglądać zarówno podsumowania rajdów ERC, jak i WRC, do których głosu użyczy komentator Eurosportu Grzegorz Gac – legendarny pilot, wicemistrz Europy w rajdach samochodowych z roku 1992 u boku Mariana Bublewicza. W ramach umowy z WRC Promoter GmbH rajdowi kibice będą mogli także obejrzeć historyczne materiały z archiwów cyklu.

Już wkrótce ruszają sezony najważniejszych zmagań w motorsporcie. Rozpoczęliśmy od wyścigów płaskich, notując też rekordowe oglądalności na pierwszych wyścigach NASCAR, które pokazujemy na żywo. Rajdy samochodowe od zawsze były bardzo ważne dla Motowizji. WRC pojawiło się w naszym kanale na początku jego istnienia i teraz wraca tam, gdzie jest jego miejsce. Przez lata udowodniliśmy, że jesteśmy kanałem dla pasjonatów. Nasza ramówka zawsze była wypełniona rajdami, ale teraz wkraczamy na kolejny poziom. Dzięki relacjom z WRC, ERC, RSMP i HRSMP polscy kibice rajdowi nie będą musieli szukać innego miejsca, by śledzić swój ukochany sport. Jesteśmy również ogromnie szczęśliwi, że na naszej antenie pojawi się WRX – rallycross staje się w naszym kraju coraz popularniejszy, między innymi dzięki naszym relacjom z Mistrzostw Polski Rallycross, więc jestem przekonany, że to również będzie niezwykle popularna pozycjakomentuje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Do ramówki Motowizji dołączą po raz pierwszy podsumowania Mistrzostw Świata w Rallycrossie.

Podsumowania rajdów WRC i ERC w Motowizji

  • FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata 2022: Szwecja – podsumowanie rajdu – czwartek, 3 marca, godz. 19.55
  • FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata 2022: Monte Carlo – podsumowanie rajdu – czwartek, 10 marca, godz. 19.55
  • FIA Rajdowe Mistrzostwa Europy 2022: Fafe – podsumowanie rajdu – wtorek, 15 marca, godz. 20.00
  • FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata 2022: Azory – podsumowanie rajdu – wtorek, 29 marca, godz. 20.00