Wszystkie mecze Mistrzostw Świata siatkarzy w kanałach Polsatu Sport. Polacy również w TVP

  • Telewizja
  • Polsat
  • TVP
Autor: rafs

26 sierpnia rozpoczynają się rozgrywane w Polsce i Słowenii mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn. Kanały sportowe Telewizji Polsat pokażą wszystkie spotkania tego czempionatu. Zaś Telewizja Polska transmitować będzie mecze Polaków i finał.

Grupa Polsat Plus informuje, że najbardziej rozbudowane będą transmisje z udziałem Polaków oraz mecze fazy medalowej. Już od pierwszego meczu mistrzostw pełną parą pracować będą studia zlokalizowane w arenach turnieju, jak i warszawskie multimedialne studio Polsatu Sport. W kilkudziesięcioosobowym składzie obsługującym turniej znaleźli się Jerzy Mielewski, Marcin Lepa, Przemysław Iwańczyk czy Paulina Chylewska.

Wśród komentatorów nie zabraknie legendarnego Tomasza Swędrowskiego, którego głos od ponad 20 lat towarzyszy kibicom przy wszystkich sukcesach polskiej siatkówki. Polsat Sport wzmocnił grono swoich siatkarskich ekspertów. Przy turnieju dla stacji pracować będą mistrzowie Europy Daniel Pliński, Paweł Woicki i Michał Ruciak czy asystent selekcjonera na poprzednich mistrzostwach świata, Jakub Bednaruk. Będą także Wojciech Drzyzga, Ryszard Bosek, Damian Dacewicz, Ireneusz Mazur czy Andrzej Wrona, którzy od lat współpracują z Polsatem przy transmisjach siatkarskich.

W czasie całego turnieju Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News i serwis Polsat Box Go pokażą na żywo łącznie 52 mecze.

Odkodowane mecze w TVP

Transmisje spotkań reprezentacji Polski oraz finał pokaże również Telewizja Polska. W fazie grupowej mecze będzie można oglądać w TVP1 i TVP Sport. Finał wstępnie został wpisany tylko do ramówki TVP Sport. Dwa pierwsze mecze Polaków w turnieju skomentują Piotr Dębowski i Radosław Panas, w trzecim do Panasa dołączy Jacek Laskowski.

Mistrzostwa w Polsce

Mistrzostwa świata zostaną rozegrane w dniach 26 sierpnia – 11 września. Faza grupowa, obejmująca 24 zespoły, potrwa do 31 sierpnia, a jej areny to Katowice i Lublana. Mecze 1/8 finału (3-6.09) oraz ćwierćfinały (7-8.09) odbędą się w stolicy Słowenii oraz w Gliwicach. Z kolei półfinały (10.09) oraz finał i mecz o brąz (11.09) zostaną rozegrane w katowickim Spodku.