Wyborcza odświeża swój serwis internetowy

  • Internet
  • Agora
Autor: rafs

Od poniedziałku, 13 czerwca 2022 r. serwis internetowy „Wyborczej” – w standardowej i mobilnej wersji – dostępny jest w odmienionej odsłonie.

W poniedziałek, 13 czerwca swoją premierę miała Wyborcza.pl w nowej wersji.

 Projektując zmiany graficzne, kierowaliśmy się potrzebami naszych prenumeratorów. Nowy serwis ułatwi nam wyeksponowanie szerokiej palety tematów i form dziennikarskich – od politycznych śledztw, reportaży i wywiadów, po przyrodę, psychologię, ekonomię i kulturę. Codziennie można będzie zobaczyć u nas zdjęcia wybitnych fotoreporterów, posłuchać podcastów i rozwiązać quizy. Nową Wyborcza.pl z pewnością wyróżni też staranny wybór treści, o który zadbają najlepsi redaktorzy w Polsce. W dobie fake newsów i tekstów marnej jakości tworzymy serwis, który zawsze ma sprawdzone informacje, nagradzane reportaże, praktyczne porady, dziennikarstwo najwyższej jakości – wyjaśnia Aleksandra Sobczak, wicenaczelna i szefowa Wyborcza.pl.

Nowości w portalu Wyborcza.pl

Za sprawą nowych rozwiązań użytkownicy Wyborcza.pl w wygodniejszy sposób mogą poruszać się po stronie, szybko odnajdując ciekawe dla nich informacje. Przy wielu tekstach, poza samym tytułem, przeczytają wstęp, który wprowadza w temat artykułu. Dzięki temu szybko zdecydują, czy chcą czytać dalej czy poszukać innej publikacji. Ci, którzy mają swoją ulubioną autorkę lub autora, mogą też dużo łatwiej znaleźć i przeczytać inne teksty tej osoby. Wystarczy kliknąć w imię, nazwisko bądź zdjęcie przy tekście, by przejść do strony danego autora czy autorki, na której dostępna jest notka biograficzna oraz cała baza tekstów. Inny jest też widok schowka, który obecnie przypomina o tekstach zachowanych na później.

Ważną zmianą jest nowy sposób pokazywania zdjęć w galeriach i ich przeglądania. Dzięki niemu nagradzane fotografie najlepszych fotoreporterów są tylko o jedno kliknięcie od użytkownika i można obejrzeć je w jednym miejscu.

Nową odsłonę Wyborcza.pl – w nawiązaniu do najnowszych trendów w projektowaniu stron internetowych tytułów prasowych – przygotował zespół „Gazety Wyborczej” wspierany przez ekspertów zewnętrznych, m.in. Jacka Utkę, który wcześniej zaprojektował wydanie tradycyjne „Wyborczej”. Za warstwę UX/UI projektu odpowiadała agencja Artegence wraz z działem rozwoju produktu i IT Wyborcza.pl.