Wybory parlamentarne 2023 w RMF FM i RMF24

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: rafs

Już 15 października Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Tak wybory parlamentarne zrelacjonuje Grupa RMF.

Wydania Faktów po zakończeniu ciszy wyborczej będą wydłużone do 10 minut. Pojawią się także dodatkowe wydania o 21:30 i 22:30. W nich znajdą się pierwsze wyniki sondażowe, relacje reporterów ze sztabów wyborczych i komentarze ekspertów.

Wieczór wyborczy w RMF24

Specjalny wieczór wyborczy zrealizuje Radio RMF24, portal RMF24.pl we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”.  Rozpocznie się on o godzinie 21:00 i potrwa do 22:30. Na stronie internetowej będzie dostępna transmisja wideo wieczoru wyborczego. Poprowadzą go Tomasz Terlikowski (RMF) i Jacek Nizinkiewicz („Rzeczpospolita”). Wśród gości specjalnych będą m.in. były premier Kazimierz Marcinkiewicz i były marszałek Sejmu Marek Jurek.

Wyniki sondaży exit poll skomentują publicystki: Aleksandra Pawlicka z „Newsweeka” i blogerka Kataryna oraz politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacji im. Stefana Batorego dr Anna Materska-Sosnowska i Marcin Duma, prezes Instytutu Badań Społecznych i Rynkowych IBRIS. Zaplanowano też łączenia na żywo z reporterami, którzy będą we wszystkich najważniejszych sztabach wyborczych.  Na stronie rmf24.pl będzie dostępna relacja „minuta po minucie” z wydarzeń wyborczego wieczoru i nocy.