Czas decyzji 2020

Wybory prezydenckie: „Czas decyzji” w TVN i TVN 24

mbog

W niedzielę, 28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Wieczorem TVN i TVN 24 pokażą wieczór wyborczy „Czas decyzji”.

Wybory prezydenckie pierwotnie miały się odbyć 10 maja. Jednak sytuacja epidemiologiczna w Polsce sprawiła, że Polacy zdecydują, kto będzie Prezydentem kraju przez kolejne 5 lat, dopiero 28 czerwca. Tego dnia lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7:00 – 21:00.

Telewizja informacyjna TVN 24 zaprezentuje pierwsze, sondażowe wyniki o godzinie 21:00, tuż po zakończeniu „ciszy wyborczej”. Wieczór wyborczy „Czas decyzji” poprowadzi Grzegorz Kajdanowicz. W specjalnym programie nie zabraknie łączeń z reporterami „Faktów TVN”, którzy będą w sztabach kandydatów na Prezydenta RP.

Na antenie TVN 24 pojawią się również specjalne wydania programów „Kropka nad I”, „Kawa na ławę”, „Loża prasowa” i „Tak jest”. Natomiast o północy stacja podsumuje emocje mijającego wieczoru w specjalnym wydaniu „Faktów TVN”.

W związku z wyborami prezydenckimi, ogólnodostępna telewizja TVN zmieniła ramówkę. 28 czerwca o godzinie 20:00 widzowie zobaczą pierwszą część filmu dokumentalnego dziennikarzy Superwizjera – „Covid 19: Świat w zagrożeniu”. Produkcja pokazuje historie dotyczące epidemii, które pochodzą z Chin, Włoch, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Ekwadoru i Indii. O godzinie 20:55 stacja rozpocznie retransmisję wieczoru wyborczego TVN 24. Godzinę później TVN zaprezentuje drugą część dokumentu Superwizjera. Film „Mroczny rycerz powstaje”, który pierwotnie miał zostać wyemitowany o godzinie 20:00, nadawca pokaże o 22:35.