Telewizja Polska

Wybory prezydenckie: wieczór wyborczy w TVP 1 i TVP Info

mbog

W niedzielę, 28 czerwca odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Tego dnia Telewizja Polska pokaże wieczór wyborczy. Nadawca zrelacjonuje przebieg głosowania i przedstawi wstępne wyniki wyborów.

Wieczór wyborczy TVP będzie opartym o nowoczesne technologie wydarzeniem. Motywem przewodnim oprawy graficznej będą, znane z debat prezydenckich, biało-czerwone płaszczyzny, które łącząc się tworzą symboliczną flagę Polski. Jak informuje nadawca, w oprawie wieczoru nie zabraknie również symboli narodowych.

Telewizja Polska podczas wieczoru wyborczego wykorzysta scenografię stworzoną w gamingowym silniku Unreal Engine 4. Ponadto nadawca zaprezentuje wyniki wykorzystując technologię AR (Augmented Reality).

Studio Wyborcze rozpocznie się już o godzinie 19:50 w TVP Info. Pierwszą godzinę specjalnego programu poprowadzą Marta Kielczyk i Michał Rykowski. Od 20:55 wieczór wyborczy będzie można obejrzeć także w TVP 1, prowadzenie programu przejmą Danuta Holecką i Michał Adamczyk. Natomiast na noc i poranek wyborczy zapraszają Małgorzata Opczowska i Jacek Łęski, Agnieszka Oszczyk i Karol Gnat, a także Bartłomiej Graczak, Michał Rachoń i Adrian Klarenbach.

Wybory parlamentarne 2019
Wieczór wyborczy w TVP 1 i TVP Info poprowadzą Danuta Holecka i Michał Adamczyk – fot. Telewizja Polska