"Wieczór wyborczy" w WP

Wybory prezydenckie: „Wieczór wyborczy” w Wirtualnej Polsce i Telewizji WP

mbog

W niedzielę, 28 czerwca – w dniu wyborów prezydenckich – Wirtualna Polska pokaże „Wieczór wyborczy”. Natomiast dzień później portal zaprasza na „Poranek powyborczy”.

„Wieczór wyborczy” rozpocznie się o godzinie 20:50 na stronie głównej Wirtualnej Polski oraz w mediach społecznościowych wydawcy. Program potrwa około dwie godziny, z czego pierwsze 45 minut zostanie wyemitowane również w Telewizji WP.

Gospodarzami studia wyborczego będą Marek Kacprzak i Mateusz Ratajczak, komentarze i analizy zbiorą Agnieszka Kopacz i Sebastian Ogórek. Prowadzący w studiu przedstawią wyniki sondażowe, będą łączyć się z reporterami w sześciu najważniejszych sztabach. Udział w programie zapowiedzieli m.in. Aleksander Kwaśniewski, prof. Antoni Dudek, prof. Renata Mieńkowska-Norkiene, Jacek Żakowski, Marcin Makowski, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Leszek Miller.

29 czerwca „Poranek powyborczy” rozpocznie się o godzinie 8:00. Udział w programie zapowiedzieli m.in. Bronisław Komorowski, prof. Anna Materska-Sosnowska, prof. Marek Migalski, Borys Budka, Jarosław Gowin, prof. Witold Orłowski i Ilona Łepkowska. Program potrwa około półtorej godziny.

Kampanie wyborcze kandydatów są coraz bardziej istotne w świecie online. Podobnie, Wieczór Wyborczy i Poranek Powyborczy są dla nas jednymi z najważniejszych programów przygotowywanych w ciągu roku. W formule stawiamy na interaktywność, pogłębione analizy i znakomitych komentatorów polskiej sceny politycznej – powiedział Piotr Mieśnik, p.o. redaktora naczelnego WP.

Mamy najnowocześniejsze studio w polskim internecie. Przygotowujemy w nim cykliczne projekty redakcyjne, jak również produkcje na zamówienie. Poprzednie programy podsumowujące wybory parlamentarne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem widzów. Odtworzyło je 10,2 mln użytkowników – poinformował Jacek Amsterdamski, dyrektor video w Wirtualnej Polsce.

„Wieczór wyborczy” w niedzielę, 28 czerwca od godziny 20:50 w Wirtualnej Polsce i Telewizji WP. „Poranek powyborczy” będzie można obejrzeć dzień później od godziny 8:00 na stronie internetowej Wirtualnej Polski.