Wydarzenia 24 polskim odpowiednikiem Euronews? Delegacja odwiedzi redakcję w Belgradzie

  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • Polsat
Autor: mbog

We wrześniu ruszyć ma nowa odsłona kanału Superstacja. Stacja ma mieć zmieniony format oraz nazwę na Wydarzenia 24. Nowa telewizja ma być wzorowana na Euronews Serbia – dowiedział się portal omediach.info.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Wydarzenia 24 mają korzystać z rozwiązań aktualnie stosowanych przez serbską redakcję Euronews. Z tego też powodu w lipcu do Belgradu, gdzie mieści się siedziba tej stacji, pojedzie część załogi tworzącej nowy kanał Telewizji Polsat. W delegacji znajdą się zarówno osoby z kierownictwa, jak i wydawcy programów. Koordynatorem wyjazdu jest Rusmir Nefic.

Euronews Serbia rozpoczęło nadawanie 9 maja. Stacja nadaje krajowe i międzynarodowe informacje opracowane przez lokalny zespół redakcyjny. Kanał należy do międzynarodowej sieci Euronews. Jej anglojęzyczna wersja jest dostępna również w Polsce – w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Stacja w przeszłości nadawała z tłumaczeniem na język polski.

Nowa telewizja informacyjna Wydarzenia 24 ma wystartować we wrześniu. Stacja ma być dostępna w telewizji naziemnej. Kanał zastąpi Superstację, która już od 18 czerwca nie emituje programów na żywo. W ramówce mają znaleźć się przede wszystkim serwisy informacyjne. W ich trakcie nie będzie łączeń na żywo z reporterami.