Wyścig kolarski Giro d’Italia od 8 maja w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W sobotę, 8 maja w Turynie wystartuje pierwszy wielki tour w roku, czyli Giro d’Italia. Transmisje wyścigów na antenach Eurosport 1 i w Eurosport Playerze.

104. edycja wyścigu dookoła Włoch rozpocznie się jazdą indywidualną na czas w Turynie. Na starcie Giro d’Italia pojawią się gwiazdy peletonu na czele z Vincenzo Nibalim (Trek – Sagafredo), Eganem Bernalem (INEOS Grenadiers), Mikelem Landą (Bahrain – Victorious), Simonem Yatesem (Team BikeExchange) i Remco Evenepoelem (Deceuninck – Quick Step). W pierwszym wielkim tourze w tym roku wystąpi trzech Polaków: Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe) i Łukasz Wiśniowski (Team Qhubeka ASSOS).

Peleton przejedzie blisko 3500 kilometrów w 13 regionach Włoch. Na zakończenie wyścigu – 30 maja w Mediolanie – ponownie czeka na widzów indywidualna jazda na czas. Na trasie znajdzie się również sześć etapów płaskich, siedem pagórkowatych i sześć górskich. Eurosport 1 i Eurosport Player pokażą na żywo każdy z 21 etapów Giro. Komentarz zapewni duet Adam Probosz i Dariusz Baranowski.

Giro d’Italia 2021 na żywo w Eurosport 1 i Eurosport Playerze.