Wystartował konkurs „Piosenka na 100” z okazji stulecia ZAiKS-u

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

Polskie Radio i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS zorganizowali konkurs z okazji stulecia ZAiKS-u. Do wygrania jest nawet 100 tysięcy złotych.

Na stronie internetowej www.piosenkana100.polskieradio.pl twórcy i wykonawcy mogą zgłaszać swoje utwory, które nie zostały wcześniej opublikowane. Czas na zgłoszenie mija 2 kwietnia.

W dniach 3-16 kwietnia kapituła wybierze 10 najlepszych utworów, na które od 18 do 29 kwietnia będą mogli głosować słuchacze Polskiego Radia. Spośród pięciu o największej liczbie głosów,  kapituła wybierze do 18 maja najlepszy (bądź najlepsze) utwory. Wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu.

Pula nagród przeznaczona na ten konkurs wynosi 100 000 zł brutto. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: muzyka, tekst i wykonanie. W każdej z nich nagroda wynosi 30 000 zł netto. Cała pula może trafić do jednego wykonawcy, ale nagroda może też trafić do dwóch lub trzech różnych wykonawców.

 


Tak prezentuje się strona internetowa konkursu (źródło: Polskie Radio)

W kapitule konkursu znaleźli się: producent muzyczny i autor piosenek m.in. zespołu Perfect – Bogdan Olewicz, założyciel i lider zespołu De Mono, kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny Marek Kościkiewicz, kierownik Redakcji Muzycznej Trójki Piotr Metz, Dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Nagłowski oraz Paweł Sztompke – kierownik Redakcji Muzycznej radiowej Jedynki.