Wystartowało RMF Classic+. „Więcej muzyki zamiast reklam”

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: rafs

Wystartowała platforma RMF Classic+ oferująca stream radia RMF Classic bez bloków reklamowych, za to z dodatkowymi audycjami tematycznymi oraz z ekskluzywnymi podcastami.

Subskrybenci platformy RMF Classic+ po zalogowaniu w specjalnej sekcji na stronie www.rmfclassic.pl otrzymają stream RMF Classic bez bloków reklamowych – zamiast nich nadawane jest więcej muzyki i zapowiedzi najciekawszych materiałów z anteny.

Wieczorami emitowane są specjalne muzyczne audycje dostępne tylko w RMF Classic+ – codziennie do wyboru jest kilka programów. To unikalne rozwiązanie, dzięki któremu każdy może wybrać z poziomu playera audycję, której chce słuchać. Rozpoczynają się one o 20:00 w dni powszednie i trwają 3 godziny.

Programy tematyczne RMF Classic+

Początkowo do dyspozycji są, oprócz standardowego programu RMF Classic, trzy tematyczne programy muzyczne, każde z innym dziennikarzem w roli gospodarza:

  • RMF Classic+ Piosenki Filmowe z muzycznymi tematami z filmów,
  • RMF Classic+ Muzyka Klasyczna, w repertuarze którego znajdują się tylko największe arcydzieła muzyki klasycznej. Od koncertów Bacha, przez walce Straussa i opery Pucciniego, po symfonie Beethovena,
  • RMF Classic+ Ballady, gdzie prezentowane są łagodne przeboje. Są tacy wykonawcy jak Bruce Springsteen, Bryan Adams, Annie Lennox, Edyta Bartosiewicz czy Katie Melua.

Jak zapowiada nadawca, już wkrótce pojawią się kolejne pasma tematyczne do wyboru.

fot. Grupa RMF

Podcasty w ramach RMF Classic+

Oprócz tego na platformie RMF Classsic+ dostępne będą podcasty. Znajdą się wśród nich zapisy codziennych wieczornych audycji tematycznych nadawanych w RMF Classic+. Będą nowe cykle przygotowane przez autorów popularnych audycji RMF Classic, m.in. „Krótka historia informatyki” prof. Ryszarda Tadeusiewicza, „Dwóch na jedną” Tomasza Pindela i Szymona Kloski oraz „Filmowe KLASYKI Classica” Tytusa Hołdysa.

Wiemy, że RMF Classic jako stacja premium, ma wyjątkowych słuchaczy, skoncentrowanych na tematyce szeroko pojętej kultury. Tworząc RMF Classic+ wierzymy, że ludzie, których łączy zainteresowanie kulturą i sztuką, w wielu aspektach będą chcieli nam zaufać. Nowatorskim rozwiązaniem jest możliwość wyboru w tym samym czasie audycji z różną muzyką, prowadzonych przez dziennikarzy Grupy RMF. Ale rozwijając ten projekt planujemy wiele wyjątkowych atrakcji dla ludzi o podobnej wrażliwości na sztukę – mówi Ewa Miszczak-Dziurdzik, wiceprezes Zarządu RMF.

RMF Classic+ – ile kosztuje dostep do platformy?

Dostęp do platformy RMF Classic+ kosztuje 9,90 zł miesięcznie, przy czym pierwsze 30 dni są bezpłatne. Zrezygnować z subskrypcji można w dowolnym momencie.