Zakłady specjalne Lotto na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

10 listopada w Studiu Lotto odbędzie się losowanie gry na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Część pieniędzy wpłaconych przez graczy zostanie przekazanych na stypendia dla wyróżniających się studentów w ramach programu „100 na 100”.

Zakłady specjalne można kupić we wszystkich punktach Lotto. Trzeba wytypować 5 z 45 liczb – można zrobić to samodzielnie lub zagrać na chybił trafił. Pojedynczy zakład kosztuje 5 złotych. Wygrana jest zależna od kwoty stawek wpłaconych przez graczy i będzie wypłacana już przy trafieniu 3 liczb. Losowanie numerów będzie można zobaczyć w TVP Info w sobotę 10 listopada o godzinie 21:40.

W ramach programu „100 na 100” im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego 100 studentów przez rok będzie otrzymywało wsparcie w wysokości 1 250 złotych. Stypendium dostaną osoby, które wyróżniają się m.in. wynikami w nauce oraz działaniem na rzecz wzmocnienia postaw patriotycznych i społeczeństwa obywatelskiego. Stypendyści Fundacji LOTTO będą mogli przeznaczyć uzyskane środki na pogłębianie swoich zainteresowań, np. na kursy, zakup niezbędnego dla dalszego rozwoju sprzętu i zakup podręczników.

Poprzednie losowanie Zakładów specjalnych odbyło się 13 sierpnia 2008 roku. Część pieniędzy wpłaconych przez graczy została wtedy przeznaczona na cel charytatywny wskazany przez czytelników gazety Fakt.

Wszystkie losowania gier Lotto można zobaczyć na stronie organizatora, codziennie o 14:00 i 21:40. Dodatkowo wieczorne Studio Lotto jest emitowane w TVP Info, od 2 stycznia 2010 roku. Wcześniej losowania były pokazywane na antenie Telewizji Polsat.

Fundacja LOTTO została założona w 2009 roku. W ramach swoich działań stara się aktywizować społeczeństwo w różnych dziadzinach życia, ze szczególnym uwzględnieniem sportu i kultury. Promuje też bezpieczną i odpowiedzialną grę oraz wspiera rozwój wiedzy w dziedzinie uzależnienia od hazardu.