Ziemkiewicz z programem w Polsat News. Stacja pracuje nad audycją satyryczną

  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • Polsat
Autor: mtom

Redakcja Polsat News rozpoczęła pracę nad nowym programem publicystyczno-satyrycznym o nazwie „Bez ogródek” – dowiedziała się redakcja omediach.info. Wśród gospodarzy ma znaleźć się m.in. Rafał Ziemkiewicz.

Według naszych nieoficjalnych informacji, ma być to odpowiedź na „Szkło Kontaktowe” TVN24 i „W tyle wizji” TVP INFO. Gospodarz „Bez ogródek” zaprosi do studia gości z którymi omówi najciekawsze tematy dnia z lekkim przymrużeniem oka. Jak wynika z wstępnych założeń, program ma się znaleźć w wieczornym paśmie. Jak wynika z naszych informacji, stacja wyprodukowała już pierwsze odcinki pilotażowe. Do chwili publikacji materiału rzecznik Telewizji Polsat nie skomentował ustaleń redakcji.

Rafał Ziemkiewicz przez kilka prowadził program „W tyle wizji” w TVP INFO

Wśród komentatorów m.in. Monika Jaruzelska

Rafał Ziemkiewicz wcześniej współprowadził podobny format „W tyle wizji” nadawany w TVP INFO. Od września 2020 roku przestał pojawiać się w programie z uwagi na krytyczną ocenę tzw. „ustawy antyfutrzarskiej”. Nadal pojawia się jednak jako komentator w innych audycjach stacji, m.in w „O co chodzi”.

Był taki moment, że mi minusy przysłoniły plusy. Skupiłem się na własnych, innych projektach. Bo ja naprawdę dużo innych rzeczy mogę robić i robię – tak jak uznam, że w danym momencie to jest najlepsze – Komentował Rafał Ziemkiewicz w programie „Monika Jaruzelska zaprasza”.

W studiu „Bez ogródek” mają pojawiać się również inni publicyści. Według naszych nieoficjalnych informacji do współpracy zaproszono również Monikę Jaruzelską, publicystkę i autorkę internetowego programu „Monika Jaruzelska zaprasza” w serwisie YouTube. Jej autorski projekt jest finansowany jest przez internautów w serwisie Patronite. W chwili pisania artykułu Jaruzelską wspiera 160 patronów na łączną kwotę 35 960 zł.

Kolejne próby wieczornej publicystyki w Polsat News

Podobny format w latach 2014-2017 o nazwie „WidziMiSię” nadawał kanał Polsat News 2. Gospodarzem był Michał Figurski, który razem z gośćmi podsumowywał dzień w lekko humorystyczny sposób. Później do prowadzących dołączyli m.in. Klaudiusz Slezak, Mikołaj Jankowski i Dominika Długosz. Audycję zastąpiło wieczorne wydanie „Wydarzeń”. Z kolei na przełomie 2010 i 2011 Polsat News rozważał produkcję autorskiego magazynu Tomasza Kamela „Pan, Wójt i Pleban”  w którym z gośćmi poruszał rozmaite tematy. Finalnie postały tylko dwa, pilotażowe odcinki – 25 grudnia 2010 i 1 stycznia 2011.