TVP pokaże Galę Złotej Piłki 2021

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mtom

W poniedziałek, 29 listopada TVP1 i TVP Sport pokaże Galę Złotej Piłki z Theatre du Chatelet w Paryżu. Transmisja od 19:00 w TVP Sport i od 20:30 w TVP1. Wydarzenie skomentuje Maciej Iwański, a studio w TVP Sport poprowadzi Sylwia Dekiert.

Pomysłodawcą i organizatorem plebiscytu jest od 1956 roku magazyn „France Football”. W tym roku Złotą Piłkę, najbardziej prestiżowe indywidualne wyróżnienie w świecie futbolu, ma szansę zdobyć reprezentant Polski Robert Lewandowski. Wśród faworytów wymieniani są również Lionel Messi i Karim Benzema.

Szanse Lewandowskiego na otrzymanie nagrody są teraz największe od wielu lat. Polak jest faworytem bukmacherów, a niedawno, po raz drugi otrzymał tytuł Golden Player dziennika „Tuttosport”. Robert Lewandowski był nominowany do Złotej Piłki sześciokrotnie. Najwyżej sklasyfikowano go w 2015 roku na 4. miejscu.  Wśród nominowanych piłkarzy z reprezentacji Polski w poprzednich edycjach Złotej Piłki byli Zbigniew Boniek i Kazimierz Deyna.

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się wielkie rzeczy dla polskiego sportu. Telewizja Polska jest najpoważniejszym partnerem dla globalnych instytucji takich jak FIFA i UEFA. Robert Lewandowski ma olbrzymią szansę, jako pierwszy Polak w historii, zdobyć najbardziej prestiżową indywidualną nagrodę w piłce nożnej na świecie. TVP Sport towarzyszy Robertowi przez całą jego zawodową karierę począwszy od pierwszych bramek w Zniczu Pruszków. Pokazujemy wszystkie bramki Roberta w Lidze Mistrzów i reprezentacji Polski. Nie może więc nas zabraknąć na gali Złotej Piłki! – mówi dyrektor Marek Szkolnikowski, TVP Sport.

Galę „Ballon d’Or” z Theatre du Chatelet w Paryżu będzie można obejrzeć w TVP1, TVP Sport, na stronie internetowej TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Wydarzenie skomentuje Maciej Iwański, a studio w TVP Sport poprowadzi Sylwia Dekiert. Reporter TVP Sport Jacek Kurowski w Paryżu przeprowadzi rozmowy z laureatami.