Od 22 września zmiany w „Familiadzie” w TVP 2

  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska wprowadzi zmiany w teleturnieju „Familiada”, który można oglądać w TVP2.

Emisję programu rozpoczęto dokładnie 25 lat temu. W dniu jubileuszu na profilu programu na Facebooku poinformowano, że od 22 września główna wygrana w finale odcinka będzie wynosiła 25 000 zł (plus wygrana z rundy pierwszej pomnożona razy 3). Drużyny będą więc mogły wygrać ponad 75 000 złotych w przypadku wygrania trzech finałów z rzędu. Dotychczas główna nagroda odcinka wynosiła 15 000 zł.

Przypomnijmy, że finał polega na odpowiedzeniu na 5 pytań w ciągu 15 sekund w pierwszej i 20 sekund w drugiej rundzie. Zadaniem uczestników jest zgromadzić 200 punktów, aby wygrać główną nagrodę.

Mamy dla Was prawdziwą, urodzinową BOMBĘ!OD 22.09.2019 GŁÓWNA FINAŁOWA WYGRANA W FAMILIADZIE TO JUŻ NIE 15 000, a 25…

Opublikowany przez Familiada TVP S.A. Wtorek, 17 września 2019

Od weekendu 14-15 września, widzowie mogą oglądać lekkie zmiany graficzne w programie. Odmieniono m.in. pulpity dla zawodników czy dodano żółte podświetlenie w przestrzeni pod tablicą. Według producentów programu, pełne efekty zmian widzowie będą mogli zobaczyć w najbliższą niedzielę. Wprowadzona zostanie także zmiana w pierwszej rundzie wzorem formuły teleturnieju z USA.

Mamy upiększone, odnowione studio! Widzicie różnice? 🙂 Pełne efekty już w najbliższą niedzielę na Waszych ekranach! :)___________________________________25-lecie "FAMILIADY"!

Opublikowany przez Familiada TVP S.A. Wtorek, 17 września 2019

„Familiada” jest teleturniejem nadawanym nieprzerwanie od 1994 roku na antenie TVP2. W każdą sobotę i niedzielę dwie pięcioosobowe drużyny złożone z rodzin, znajomych lub osób podzielających pasję rywalizują ze sobą o pieniądze. Zawodnicy odpowiadają na pytania zadane uprzednio 100 ankietowanym. Drużyna, która zgromadzi 300 pkt w pierwszej rundzie awansuje do finału. Tam musi zdobyć 200 pkt, aby wygrać główną nagrodę. Jedna drużyna może wystąpić w trzech odcinkach z rzędu pod warunkiem wygrania pierwszych rund w każdym z nich. Program prowadzi Karol Strasburger.