Znamy finalistów konkursu „Młody Muzyk Roku”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

W niedzielę, na antenie TVP Kultura, odbył się półfinał konkursu „Młody Muzyk Roku”.W jury zasiedli: Katarzyna Budnik-Gałązka, altowiolistki i nauczyciel akademicki, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, dyrygent i dyrektor Opery Wrocławskiej oraz przewodniczący jury Włodek Pawlik, kompozytor, pianista jazzowy i pedagog, laureat Grammy Award 2014.

To oni wyłonili piątkę finalistów, którzy 20 marca o godzinie 20:00 wystąpią w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Transmisję z widowiska przeprowadzi TVP Kultura. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków, który odbędzie się w Edynburgu 23 sierpnia.

Finalistami zostali:

1. Marta Chlebicka, która na flecie wykonała „Rigoletto Fantasie” op. 335 Wilhelma Poppa. (OSM II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie).
2. Grzegorz Chwaliński, który zagrał na marakasach „Temazcal” Javiera Alvareza. (ZSM im. O. Kolberga w Radomiu).
3. Kacper Dworniczak, który na gitarze zaprezentował „Neo Variations” Marka Pasiecznego. (OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu).
4. Piotr Motyka, który na akordeonie wykonał Sonatę nr 2 „Basquariade” cz. I Viacheslava Semionova. (ZSM im. O. Kolberga w Radomiu).
5. Maciej Prokopowicz, który zaprezentował koncert na puzon i orkiestrę cz. 3 Henriego Tomasiego. (ZPSM im. S. Moniuszki w Bielsku – Białej).