Znamy następczynię Marka Czyża jako szefa informacji Radia Zet. Pracowała w TOK FM

  • Radio
  • Agora
  • Eurozet
Autor: rafs

Grupa Eurozet zaprezentowała nowego szefa informacji Radia Zet, następczynię Marka Czyża.

Szefową informacji Radia Zet została Anna Augustyn. Była ona dyrektorką informacji Radia TOK FM i centralnego newsroomu GRA. Anna Augustyn będzie odpowiadać za pracę newsroomu i zespołu reporterskiego Radia ZET, w tym za serwisy informacyjne oraz programy publicystyczne.

Ania jest dziennikarką z ogromnym doświadczeniem radiowym, a przez blisko dekadę zarządzała newsroomem największego radia informacyjnego w Polsce, w którym wiadomości i publicystyka są fundamentem. Jestem pewien, że jej kompetencje, profesjonalizm, a przede wszystkim radiowe wyczucie newsa sprawią, że Radio ZET będzie dla swoich słuchaczy jeszcze lepszym i zawsze pierwszym źródłem informacjimówi Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia Zet

Kim jest Anna Augustyn?

Z mediami związana jest od od 1990 r. Rozpoczynała karierę jako dziennikarka informacyjna w Radiu RMF FM, gdzie pracowała jako reporterka, potem producentka oraz wydawca. Pracowała ponadto przy polsatowskich „Wydarzeniach” i w TVN CNBC. Z Grupą Agora jest związana od 2014 roku. Od tej pory pełniącą obowiązki dyrektorki informacji Radia TOK FM i centralnego newsroomu GRA będzie Dorota Grabowska, dotychczas wydawca dnia, związana ze stacją od 2003 roku.

Co z Markiem Czyżem?

Marek Czyż, który był szefem informacji Radia Zet pod koniec lipca rozstał się z rozgłośnią. W rozmowie z Pressserwisem jako powody decyzji uzasadnił to, że idą ciężkie czasy i musi się skupić na swoich projektach na Śląsku. Bycie w Radiu Zet wymagało pełnego zaangażowania, a on zaczął mieć z tym trudności.