„Znamy się z żużla!” – rusza nowy podcast sportowy autorstwa Kamila Tureckiego

rafs

Ringier Axel Springer Polska rozwija ofertę wideo i audio o tematy sportowe Onetu i Przeglądu Sportowego. W każdy czwartek o godz. 11:00 w Onecie i w serwisie przegladsportowy.pl na kanale YouTube Przeglądu Sportowego będą publikowane odcinki „Znamy się z żużla!”, nowego autorskiego podcastu dziennikarza Kamila Tureckiego.

„Znamy się z żużla!” to podcast, w którym Kamil Turecki będzie rozmawiał m.in. z żużlowcami, ich mechanikami i menedżerami, trenerami, prezesami klubów oraz byłymi zawodnikami. Wraz ze swoimi gośćmi, Turecki będzie analizował, komentował i zaglądał za kulisy ważnych wydarzeń na stadionach.

Swoją zawodową ścieżkę rozpocząłem w wieku 17 lat od pisania o żużlu. Choć później pochłonęła mnie polityka międzynarodowa, speedway był i jest mi bardzo bliski. Historia w pewnym sensie zatacza koło. To mój 30. sezon żużlowy. Jestem bardzo podekscytowany faktem, że jubileusz mogę obchodzić, dzieląc się z kibicami podcastem. Inauguracja sezonu była pełna niespodzianek. My też postaramy się zaskoczyć słuchaczy mówi Kamil Turecki, dziennikarz Onetu.

Kto gościem pierwszego odcinka podcastu?

W pierwszym odcinku podcastu „Znamy się z żużla!” Kamil Turecki porozmawia z Marcinem Momotem, menedżerem Mikkela Michelsena oraz Piotrem Baronem, trenerem Fogo Unii Leszno. Dyskusja będzie dotyczyć najbliższego sezonu najsilniejszej ligi świata. W poprzednich sezonach stadiony świeciły pustkami przez pandemię koronawirusa, obecnie rosyjska wojna w Ukrainie wykluczyła rosyjskich żużlowców z rywalizacji. Dlatego też najbliższy sezon może być pełen niespodzianek i niespodziewanych zwrotów akcji. O tym co jeszcze nas czeka w najbliższych miesiącach, dokąd zmierza speedway i dlaczego jest tak drogim sportem w premierowym wydaniu podcastu„Znamy się z żużla”. Podcast będzie dostępny na Onet.pl, Przegladsportowy.pl oraz na pozostałych platformach podcastowych.