Znane programy i nowe zabawy w jesiennej ramówce Rock Radia

  • Radio
  • Agora
Autor: mbog

Od poniedziałku, 2 września do ramówki Rock Radia powrócą znane słuchaczom audycje, ale z innymi prowadzącymi i nowymi cyklami. Ponownie w piątki ekipa Rock Radia będzie nadawać z warszawskiej Hard Rock Cafe.

Od września słuchaczy Rock Radia w programie „Powstanie Rock Radia” będzie budził nowy prowadzący – Jan „Bajor” Bajorek, znany z popołudniowych audycji stacji. W porannym programie, poza znaną zabawą „Rebus Jebus”, pojawi się także nowe atrakcje, m.in. cykl „Niezły Bajer”, czyli historie nie do końca prawdziwe oraz zabawa „Przychodzi Bajor do…”, w której słuchacze wymyślą wyzwania dla prowadzącego. Ponadto codziennie między godziną 6:00 a 7:00 w „Szkole rocka” stacja zaprosi młode pokolenie do wspólnego śpiewania rockowych klasyków, których tytuły będą odgadywali słuchacze.

Program „Przystanek Klasyka Rocka” poprowadzą Michał Żołądkowski i Tomasz Miara. W audycji pojawią się takie cykle, jak „Od Przedszkola do Rockendrolla”, w którym prowadzący opowiedzą o początkach kariery gwiazd muzyki rockowej, „Życie to walka, czyli sex, drugs and rock’n roll”, w którym przybliżą największe bójki w historii rocka czy „Liczy się muza” – o tym, jaki wpływ na muzykę miały kobiety. Audycja będzie można słuchać od godziny 10:00.

Na słuchaczy Rock Radia czeka również konkurs „100 solówek, które zmieniły rocka”, w którym ich zadaniem będzie rozpoznanie, z jakiej piosenki pochodzi fragment zagranej na antenie solówki. W popołudniowym paśmie pojawi się także zabawa „Giełda klasyków” – słuchacze będą mieli za zadanie wskazanie tego z dwóch klasycznych utworów, który powstał jako pierwszy.

Po godzinie 18:00 na antenie zagości program „Klasyczny wieczór”, a w nim cykle „Klasyka gatunku”, czyli najlepsze smaczki z biografii największych gwiazd rocka oraz „100 największych albumów rocka”.

W piątki w godzinach 14:00-18:00 zespół stacji ponownie będzie spotykać się ze swoimi słuchaczami w plenerowym studiu w warszawskiej Hard Rock Cafe. Natomiast po godzinie 18:00 na antenę powróci audycja „Klasyczna 10”, w której goście Rock Radia wybiorą swoje ulubione klasyki rocka.

W soboty w godzinach 10:00-15:00 na audycję „Wyloguj się na weekend”, która powstaje we współpracy z dziennikarzami magazynu „Logo”, zaprosi Tomasz Miara. Natomiast w niedziele w audycji „Cały rock niedziela” Łukasz „Ciechan” Ciechański podsumuje miniony tydzień. Oprócz tego w soboty i niedziele między 15:00 a 20:00 w programie „Rock Radio poleca na wynos” Mariusz Stelmaszczyk zadba o wolny czas słuchaczy, zapraszając ich na najlepsze i największe kulturalne wydarzenia w Polsce.