2. Liga Żużlowa ponownie na wyłączność w Motowizji

  • Telewizja
Autor: mbog

Rozgrywki 2. Ligi Żużlowej ponownie będą gościły na antenie Motowizji. Stacja posiada wyłączne prawa do zawodów. Pierwszy mecz zaplanowany jest na sobotę, 17 kwietnia.

W 2020 roku, po raz pierwszy w historii, wszystkie mecze 2. Ligi Żużlowej były transmitowane przez ogólnopolską telewizję. Widzowie mogli śledzić rozgrywki na antenie Motowizji.

Kiedy rok temu pojawił się pomysł transmisji 2. Ligi Żużlowej, Motowizja od samego początku była przekonana, że możemy dokonać czegoś przełomowego. Udowodniliśmy, że warto pokazywać 2. Ligę i zrobić coś, na co nikt wcześniej się nie zdecydował. To przełożyło się na wysokie wyniki oglądalności, sięgające 60 tysięcy – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

2. Liga Żużlowa będzie w tym roku mocno międzynarodowa. Wystartują cztery polskie drużyny – OK Bedmet Kolejarz Opole, SpecHouse PSŻ Poznań, 7R Stolaro Stal Rzeszów i Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Stawkę uzupełniają dwa niemieckie kluby i jeden łotewski. Wölfe Wittstock pojedzie w polskiej lidze już po raz drugi. Debiutancki sezon rozpocznie inny niemiecki klub – Trans MF Landshut Devils. Łotwę reprezentować będzie natomiast dobrze znany polskim kibicom Lokomotiv Daugavpils.

Motowizja pokaże na żywo po dwa mecze z każdej kolejki, rozgrywane w sobotę oraz w niedzielę. Pierwsza transmisja planowana jest na sobotę, 17 kwietnia o godzinie 11:45. O punkty w lidze powalczy Lokomotiv Daugavpils i Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Dzień później rywalizować będzie OK Bedmet Kolejarz Opole oraz Trans MF Landshut Devils. To będą spotkania w ramach trzeciej kolejki, bowiem rozgrywki mają ruszyć dwa tygodnie później niż planowano, dlatego dwie pierwsze rundy ustalone w terminarzu odbędą się w terminach rezerwowych.

Podsumowanie całego weekendu, podobnie jak w ubiegłym roku, ukazywać się będzie we wtorki w „Magazynie Żużlowym”, programie przygotowywanym przez Gabriela Waliszko. Znany polski dziennikarz, od lat związany ze speedwayem, będzie w Motowizji koordynował żużlowy projekt.

Liga zapowiada się bardzo ciekawie i trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Duże aspiracje mają Opole i Rzeszów, interesującym składem dysponują Łotysze z Daugavpils, a poważnych ambicji nie ukrywają Niemcy z Landshut dowodzeni przez doświadczonego menedżera Sławomira Kryjoma. Liga z co najmniej kilku względów będzie barwna i nieprzewidywalna. Trzymamy kciuki za efektowne widowiska – komentuje Gabriel Waliszko.

Oprócz meczów 2. Ligi Żużlowej Motowizja – poprzez współpracę produkcyjną z ekipą SABMARtv – pokaże również relacje z innych zawodów żużlowych, w tym między innymi finały Srebrnego i Brązowego Kasku, Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz ćwierćfinał i półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski.