Wideo

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na antenach Grupy TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa TVN i Discovery Polska po raz trzeci są głównymi telewizyjnymi partnerami akcji. Relację z tego wydarzenia będzie można oglądać na antenach TVN, TVN24 oraz TTV, a także w serwisie Player.pl.

Celem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 13 stycznia w całej Polsce i w kilkudziesięciu miejscach na świecie kwestować będzie 120 tysięcy wolontariuszy. Natomiast w studiu telewizyjnym przez cały dzień trwać będzie Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców. Kulminacyjny moment – licytacja Serduszka nr 1 – zacznie się około godziny 22:45. Ponadto o 20:00 zabłyśnie tradycyjne „Światełko do nieba”.

Grupa TVN będzie informować o przebiegu 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od samego rana. Już o godzinie 8:00 w magazynie „Dzień Dobry TVN” pojawią się pierwsze relacje z finałowego studia, które tego dnia będzie centrum wszystkich informacji związanej z przebiegiem zbiórki. Finał WOŚP będzie transmitowany także na antenach TVN24 i TTV (w tym w programie informacyjnym „Express”). Dziennikarze stacji będą w Gdańsku, Toruniu, Białymstoku, Łodzi, Poznaniu, Zielonej Górze, Dusznikach Zdrój, Sosnowcu, Krakowie, Wrocławiu oraz Rzeszowie. Internauci będą mogli zobaczyć relację bez żadnych opłat w serwisie Player.pl.

Tradycyjnie już tego dnia Finał WOŚP będzie stałym motywem przewijającym się przez wszystkie kanały Grupy TVN i Discovery Polska. Nasze finałowe, tętniące życiem studio grać będzie praktycznie non stop, odwiedzi nas cała armada gości, wolontariuszy, darczyńców i ludzi pełnych koloru, energii i rock’n’rolla. Gramy oczywiście po to, żeby zebrać jak najwięcej środków dla polskich szpitali, ale najważniejsze, że tego dnia będziemy wszyscy razem, zagramy ramię w ramię ponad wszelkimi podziałami i pokażemy światu, że Polki i Polacy na całym świecie cały czas potrafią zakręcić pozytywnymi emocjami! – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP

Aukcje charytatywne

Gwiazdy TVN przekazały na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy swoje „Rzeczy od serca” – lista przedmiotów jest dostępna na stronie rzeczyodserca.pl. Wylicytować można między innymi kurtki Małgorzaty Rozenek-Majdan z show „Iron Majdan”, czapkę ekwadorską Magdy Steczkowskiej z „Ameryki Express” oraz walizkę Martyny Wojciechowskiej z programu „Kobieta na krańcu świata”. Do akcji „Rzeczy od serca” włączyli się także Hubert Urbański, Joanna Krupa, Maja Ostaszewska, Magda Mołek i inne gwiazdy TVN.

W 27. Finał WOŚP zaangażowała się także stacja TVN Turbo. Na planie programu „99 godzin” powstał wyjątkowy samochód, który został przekazany Fundacji. Na tytułowe 99 godzin w warsztacie zamknęli się znani widzom Przemysław Szafrański, Robert Michalski, Jacek Szczęch oraz Krzysztof Kuszman. Przerobili tam Volkswagena Golfa na pojazd, który podczas hamowania wykonuje pełny obrót w przód. Samochód podczas finału będzie wystawiony pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. 13 stycznia widzowie TVN Turbo zobaczą również specjalny odcinek „99 godzin”.

Do tej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 milionów złotych.