Serial „Chyłka – Zaginięcie” od 26 grudnia w player.pl

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: mnie

26 grudnia w player.pl zadebiutuje „Chyłka – Zaginięcie” z Magdaleną Cielecką w roli bezkompromisowej mecenas. Serial w reżyserii Łukasza Palkowskiego, oparty na drugim tomie serii Remigiusza Mroza o słynnej mecenas, składa się z siedmiu odcinków.

„Chyłka – Zaginięcie” to historia kryminalna, w której centrum znajduje się postać tytułowej bohaterki.

– Mecenas Joanna Chyłka nie ma sobie równych na sali sądowej. Jej inteligencja i doświadczenie zapewniają wygraną w każdej sprawie. Ciętym dowcipem i trafną ripostą potrafi wprowadzić w konsternację nie tylko współpracowników w kancelarii Żelazny & McVay, ale nawet swoich klientów. Wraz z nowym aplikantem Kordianem Oryńskim (Filip Pławiak) pojawia się kolejna sprawa, która będzie wymagała od prawników rozpoczęcia śledztwa dotyczącego zaginięcia trzyletniej dziewczynki – informują twórcy produkcji.

W obsadzie serialu znaleźli się również: Filip Pławiak, Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Jerzy Schejbal, Mirosław Baka, Artur Żmijewski, Piotr Głowacki, Piotr Stramowski, Mirosław Haniszewski, Piotr Żurawski oraz Jakub Gierszał.

Producentem z ramienia TVN jest Dorota Chamczyk, producentem wykonawczym – Violetta Furmaniuk-Zaorska i jej firma Aktiv Media. Za scenariusz odpowiadają Justyna Stefaniak, Krzysztof Szpetmański oraz Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorem zdjęć jest Mateusz Wichłacz, scenografię przygotowuje Aleksandra Kierzkowska, kostiumy – Agnieszka Werner-Szyrle. Kierownikiem produkcji jest Artur Polański.

Odcinki serialu „Chyłka – Zaginięcie” dostępne będą w player.pl, a przedpremierowo udostępniane będą w ramach płatnej oferty w player+.