Wodecki Twist Festiwal

3. Wodecki Twist Festiwal w Playerze. Wystąpią Kukulska, Badach i Rusowicz

mbog

W niedzielę, 27 września odbędzie się specjalny koncert galowy „Dobrze, że jesteś”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego. Transmisja w Playerze oraz w serwisie YouTube.

Pod koniec września odbędzie się trzecia edycja Wodecki Twist Festiwal. Tym razem – z powodu pandemii koronawirusa – festiwal zostanie w całości zorganizowany w internecie. Inauguracja wydarzenia będzie miała miejsce 27 września o godzinie 12:00. Wówczas w mediach społecznościowych będzie można obejrzeć i posłuchać utworu „Zacznij od Bacha” w wykonaniu chórów. Natomiast wieczorem odbędzie się galowy koncert „Dobrze, że jesteś”.

Zapraszam na magiczny dzień, najpiękniejsze utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, piękne głosy, teatr i jak zawsze Tata. Kochani. Jest dla nas niezwykle ważne, aby mimo wszystkich trudności, jakie spadły na kulturę w tym roku, spotkać się z Wami, naszą publicznością. Nie możemy tego zrobić jak zwykle w pięknych salach koncertowych Krakowa, przenosimy więc jedną z nich dla Was do sieci. Jestem pewna , że koncert, jaki przygotowaliśmy, przyniesie nam wszystkim mnóstwo radości. Z miłości do muzyki! – powiedziała Kasia Wodecka-Stubbs, dyrektor artystyczna festiwalu.

Ostatnie miesiące zrewolucjonizowały świat kultury, który w ekspresowym tempie przechodzi do sieci. To dla nas powód do dumy i radości, że możemy być częścią tego procesu, a tak prestiżowe wydarzenia, jak Wodecki twist Festiwal wybierają współpracę z Playerem! Liczę, że fani twórczości Zbigniewa Wodeckiego docenią wolność wyboru miejsca i ekranu! – informuje Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.pl.

Wypełniony najpiękniejszymi piosenkami o miłości jubileuszowy koncert transmitowany będzie na żywo z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Specjalne aranżacje wielkich przebojów z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego na tę okazję przygotował Tomasz Szymuś, pod którego batutą wystąpią muzycy tego dnia. Zespołowi będą towarzyszyć artyści Santander Orchestra. Na scenie pojawią się: Kuba Badach, Ania Rusowicz, Natalia Kukulska oraz Ewelina Cassette, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Agnieszka Judycka i Daniel Malchar, związani z teatrem Słowackiego. Koncert poprowadzi Magda Miśka-Jackowska.

Koncert „Dobrze, że jesteś” transmitowany będzie 27 września o godzinie 20:00 w Playerze – bez opłat i konieczności logowania. Festiwal można też śledzić na kanale YouTube Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego.

W 2018 i 2019 roku Festiwal odbywał się na początku czerwca, a koncert galowy można było obejrzeć na antenie telewizji TVN.

Zbigniew Wodecki

Zbigniew Wodecki

Krakowski piosenkarz, kompozytor i multiinstrumentalista. Wśród najbardziej znanych utworów artysty można wyróżnić: "Chałupy", "Zacznij od Bacha" oraz "Lubię wracać tam, gdzie byłem". Zbigniew Wodecki był również gospodarzem programu TVN "Droga do gwiazd" oraz jurorem kilkunastu edycji "Tańca z gwiazdami". Muzyk zmarł 22 maja 2017 roku.