30 dni w sierpniu z politykami PiS w TVP

  • Raporty
  • Tylko u nas
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

W sierpniu partie polityczne dopinały na ostatni guzik listy wyborcze. Poznaliśmy także termin wyborów parlamentarnych. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński musiał odejść ze względu na nieprawidłowości związane z lotami samolotami rządowymi. Ponadto Łukasz Piebiak stracił tekę wiceministra sprawiedliwości po publikacjach związanych z hejtem. Oto raport programów publicystycznych z sierpnia.

Dane statystyczne programu „Gość Wiadomości”

W sierpniu program publicystyczny Telewizji Polskiej zdominowali politycy Prawa i Sprawiedliwości. Pośród 44 osób, które pojawiły się w „Gościu Wiadomości”, 30 było z obozu rządzącego. Jest to najwyższy wynik w historii tego pomiaru dla tego ugrupowania. Przedstawiciel obozu rządzącego nie był obecny w programie tylko 1 sierpnia, kiedy to goszczono Jana Ołdakowskiego z Muzeum Powstania Warszawskiego. W programie obecni byli 4 przedstawiciele PSL-u, ruchu Kukiz’15 oraz Nowoczesnej. Również goszczono dwóch gości nie zaliczanych do żadnej z kategorii. Nie odnotowano żadnego publicysty, eksperta oraz przedstawiciela Platformy Obywatelskiej, która prowadzi bojkot Telewizji Polskiej.

Dane statystyczne programu „Fakty po Faktach”

Program publicystyczny TVN24 w sierpniu najczęściej odwiedzały osoby będące ekspertami w danej dziedzinie. Tych było 48, pośród 121 gości „Faktów po Faktach”. Goszczono także 25 osób nie zaliczonych do żadnej z kategorii. W programie obecnych było 19 polityków Prawa i Sprawiedliwości, 16 z Platformy Obywatelskiej, 5 z ruchu Kukiz’15 i po 4 z PSL-u i Nowoczesnej.

Dane statystyczne programu „Wydarzenia i Opinie”

W sierpniu, w programie publicystycznym Polsat News najwięcej gości było z Prawa i Sprawiedliwości. Pośród 61 osób, 19 było z ugrupowania rządzącego. W programie obecnych było także 11 przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, 4 z PSL-u, 3 z Nowoczesnej i 1 z ruchu Kukiz’15. Odnotowano 17 gości nie zaliczonych do żadnej z kategorii, a także publicystę i 5 ekspertów.