30. rocznica częściowo wolnych wyborów w Radiu TOK FM

  • Radio
  • Agora
Autor: mbog

Od 1 do 4 czerwca na antenie Radia TOK FM pojawi się szereg specjalnych programów w związku z obchodami 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów.

Redakcja stacji będzie nadawać programy na żywo z Gdańska – z Europejskiego Centrum Solidarności i studia plenerowego. Natomiast Targu Węglowym stanie makieta sejmu Radia TOK FM. Będzie to centrum jubileuszowych wydarzeń i atrakcji przygotowanych dla dorosłych oraz dzieci.

Od głosowania z 4 czerwca 1989 r. zaczęły zmieniać się Polska i świat. Warto o tym pamiętać i w szczególny sposób świętować wyjątkową, 30. rocznicę tego wydarzenia, wolność i solidarność – do tego będziemy zachęcać wszystkich naszych słuchaczy oraz osoby odwiedzające nas w Gdańsku w pierwszych dniach czerwca. Z tymi, którzy pamiętają 1989 r., wspomnimy głosowanie i atmosferę wyborów, a tym, którzy – podobnie jak spora część dziennikarzy Radia TOK FM – znają tylko wolną Polskę, opowiemy o tych ważnych chwilach – powiedziała Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia TOK FM.

Na antenie Radia TOK FM w dniach od 1 do 4 czerwca pojawią się programy i relacje nadawane z Gdańska. W sobotę i niedzielę będą to „Magazyn Radia TOK FM” prowadzony przez Karolinę Głowacką i Macieja Głogowskiego, a w poniedziałek – „EKG” i „Popołudnie Radia TOK”. Relacje z Gdańska dla słuchaczy Radia TOK FM przygotują: Paweł Radzewicz, Tomasz Fenske, Roch Kowalski, Sebastian Wierciak oraz Małgorzata Waszkiewicz.

We wtorek, 4 czerwca najważniejsze audycje stacji emitowane będą ze studia plenerowego i studia w Europejskim Centrum Solidarności. Gospodarzem okolicznościowego „Poranka Radia TOK FM” będzie Jacek Żakowski. Ponadto z Gdańska zostaną nadane audycje: „EKG”, „Światopodgląd” i „Popołudnie Radia TOK FM”. Oprócz tego na antenie stacji pojawią się wejścia z innych miast Polski, w których też świętowana będzie 30. rocznica wyborów z 1989 roku.

Atrakcje przygotowane przez redakcję TOK FM

1 czerwca w sobotę na Targu Węglowym przy Bramie Wyżynnej w Gdańsku zostanie ustawiony sejm Radia TOK FM – dmuchana makieta. Odwiedzający atrakcję będą mogli zagłosować w sondażu Radia TOK FM i odpowiedzieć na pytanie: „Czy 4 czerwca 1989 r. w Polsce skończył się komunizm?”. Ponadto będzie tam można nagrać swoje wspomnienia z dnia wyborów sprzed 30 lat, a także zrobić sobie zdjęcie z fotościanką przedstawiającą Lecha Wałęsę. Dla najmłodszych w czasie weekendu odbędą się warsztaty radiowe pod hasłem „Zabawa w radio” oraz plastyczne „Transparent wolności”.

Oprócz tego 2 czerwca o godzinie 12:00 przy sejmowej makiecie zrobione zostanie specjalne zdjęcie rocznicowe – „30000 ludzi na 30-lecie”. Ukaże się ono dwa dni później na łamach trójmiejskiego wydania Gazety Wyborczej.

Kulminacją obchodów 30. rocznicy wyborów z 1989 roku będzie wspólne śpiewanie hymnu i poczęstunek w postaci jubileuszowego tortu, na które redakcja Radia TOK FM zaprasza wszystkich do swojego sejmu 4 czerwca na godzinie 12:00. Natomiast wieczorem, o godzinie 19:30 w Warszawie na Placu Konstytucji zostanie wznoszony toast wolności.

Logo Radia TOK FM

Radio TOK FM

Rozgłośnia nadająca audycje informacyjne i publicystyczne - około 90% czasu antenowego stanowi słowo. Radio TOK FM zostało założone w 1998 roku. Należy do grupy medialnej Agora. Stacja nadaje z kilkunastu nadajników, m.in. w: Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.