„4. Charytatywny Blok Reklamowy” 11 kwietnia w 167 stacjach radiowych

  • Radio
  • Agora
  • Eurozet
  • Grupa RMF
  • ZPR Media
Autor: mbog

11 kwietnia radiowcy w całym kraju świętować będą Polski Dzień Radia. Tego dnia, z inicjatywy porozumienia nadawców I Love Radio, na antenach 167 rozgłośni zostanie wyemitowany „4. Charytatywny Blok Reklamowy”.

I Love Radio, czyli porozumienie 4 nadawców radiowych: Grupy Eurozet, Grupy Radiowej Agory, Grupy RMF i Grupy ZPR Media, jak co roku będzie zachęcać wszystkich słuchaczy w kraju do świętowania Polskiego Dnia Radia. Został on ustanowiony na pamiątkę przyjęcia 11 kwietnia 1923 roku przez Stowarzyszenie Radiotechników Polskich dokumentu, w którym zawarto opinie do wytycznych do ustawy radiotelegraficznej. W efekcie powstała regulacja, na mocy której dwa lata później nadano pierwszą polską audycję radiową. Za dwa lata rozgłośnie będą świętować setną rocznicę tego ważnego kroku w rozwoju polskiej radiofonii.

Z okazji Polskiego Dnia Radia rozgłośnie zrealizują akcję społeczną. W niedzielę, 11 kwietnia w godzinach 10:00 – 11:00 na antenach 167 stacji w całym kraju pojawi się „Charytatywny Blok Reklamowy”. Przychód z emisji spotów zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie. Podczas trzeciej edycji akcji, która miała miejsce w 2019 roku, zebrano 120 tysięcy złotych.

Każdego dnia ponad 70% Polaków w wieku od 15 od 75 lat słucha radia – to medium bardzo ważne w naszym życiu codziennym, tym bardziej w czasach pandemii. Tak duże zaufanie słuchaczy to dla nas zobowiązanie do pełnienia istotnej roli społecznej. Dlatego po raz kolejny z dużym entuzjazmem włączamy się w akcję I Love Radio podczas święta radiowców, a dzięki 4. już akcji charytatywnej ponownie pomagamy potrzebującym – mówi Maciej Moszczyński, zarządzający Tandem Media, zespołem brokera radiowego i kinowego w Grupie Radiowej Agory.

Inicjatywa I Love Radio powstała 4 lata temu. Konkurujące na co dzień grupy radiowe nawiązały wówczas porozumienie, którego celem jest popularyzacja radia w Polsce jako efektywnego medium reklamowego poprzez działania promocyjne, edukacyjne i badawcze. Na specjalnej stronie internetowej prezentowane są raporty radiowe, materiały typu case study czy analizy wyników słuchalności.