Wideo

4 nowe programy w wiosennej ramówce Onetu

  • Onet
Autor: mnie

Nowa oferta Grupy Onet-RAS Polska to cztery wiosenne nowości programowe, w tym więcej treści lifestylowych i kobiecych, nowa odsłona programu „Onet Rano”, talk-show Filipa Chajzera „18:45. Czas na zasady” oraz kontynuacje programów z pasma publicystycznego i magazynowego.

„18:45. Czas na zasady” to jedna z nowych propozycji w wiosennej ramówce Onetu. Talk-show prowadzony przez Filipa Chajzera można oglądać od 15 marca w każdy czwartek o godz. 18:45. „Czas na zasady” to program rozrywkowy, w którym rozmowy o zasadach, wartościach i pasjach przeplatają się z anegdotami o historii browarnictwa, muzyką na żywo i śmiałymi wyzwaniami rzucanymi gościom przez prowadzącego. Wiosenny sezon programu „18:45. Czas na zasady” składa się z 12 odcinków.

W każdą niedzielę o godz. 10.00 vlogerka Justyna Kozłowska, mama trójki dzieci, dzieli się w programie „Domowe pole minowe” swoimi pomysłami na zabawy edukacyjne, wspólne spędzanie czasu, rozwiązywanie mniejszych i większych problemów wychowawczych.

Wśród nowych propozycji Onetu w nadchodzącym sezonie jest także program Pauliny Biernat „Taniec życia”, w którym znana tancerka poprowadzi lekcje tańca połączone z pogłębionymi coachingowymi rozmowami. Jej tanecznymi partnerami i rozmówcami są znane gwiazdy, które mówią o życiowych doświadczeniach i emocjach, z jakimi mają do czynienia podczas intensywnego treningu. Inspiracją do programu są doświadczenia Pauliny z treningów z gwiazdami i z pracy coacha, dzięki którym ma ona niezwykłą siłę odkrywania głębi, a nawet sekretów znanych gwiazd.

„Michel Moran. Mapa smaków” to kolejna nowość Onetu na wiosnę. Popularny kucharz odwiedza w programie najciekawsze miejsca Wietnamu, gdzie poznaje smak lokalnych potraw, mierzy się z nowymi dla siebie doznaniami smakowymi i obserwuje, jak Wietnamczycy przygotowują swoje narodowe dania. Uzbrojony w doświadczenia z podróży, Michel Moran w każdym odcinku wyzywa na kulinarny pojedynek popularnego blogera kulinarnego, którego zadaniem jest kreatywne połączenie tradycji kuchni wietnamskiej i polskiej oraz odnajdywanie orientalnych smaków w Polsce. Program będzie można oglądać w Onecie w środy o godz. 14.00 (od 31 marca) oraz w każdą sobotę na kanale tv Kuchnia+.

„Onet Rano” oraz „Onet Rano #WIEM” są emitowany na żywo codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 7.55. W nowej wiosennej odsłonie do Jarosława Kuźniara, twórcy „Onet Rano”, w roli prowadzących dołączą: Iwona Kutyna, Bartosz Węglarczyk, Robert Feluś oraz Piotr Kędzierski.

– Wsłuchujemy się w głosy naszych widzów i fanów, którzy chcą widzieć „Onet Rano” w nowych odsłonach, w nowych miejscach i nowych formułach. Chcę mieć czas na ich opracowanie i wyprodukowanie. Od początku dbamy także o partnerów biznesowych, jak Lexus czy BP i także na współpracy z nimi chciałbym się bardziej skupić. Chcę szukać nowych propozycji programowych – mówi Jarosław Kuźniar, twórca i prowadzący „Onet Rano”.

Od wtorku do piątku o godz. 9.30 pojawia się pasmo publicystyczne – „Opinie”, w którym dziennikarze Onetu, „Newsweeka” i „Faktu” pytają polityków, komentatorów i ekspertów o aktualne sprawy polityczne i społeczne. We wtorki o godz. 9.30 można oglądać program „Newsweek Opinie” z Renatą Kim, w środę „Onet Opinie” prowadzi Andrzej Stankiewicz, a w czwartek „Fakt Opinie” – Agnieszka Burzyńska. W piątek jest emitowany „Onet Opinie” Bartosza Węglarczyka.

Ofertę publicystyczną Onetu dopełnia poniedziałkowy program „Tomasz Lis.”. W piątym sezonie program zobaczymy z nową oprawą w każdy poniedziałek o godz. 15:00 na Onet.pl, Newsweek.pl. oraz na Facebook Live i Periscope.

Uzupełnieniem oferty Onetu w obszarze informacji jest „Onet24”, jedyny w polskim internecie krótki program informacyjny.

Pasmo magazynowe Onetu otwiera w każdy poniedziałek Michał Pol „Misją futbol” – programem sportowym, w którym najlepsi dziennikarze sportowi oceniają mecze, grę poszczególnych zespołów i decyzje trenerów. Premierowe odcinki „Misji futbol” można oglądać w poniedziałki o godz. 10.15. W połowie czerwca „Misja futbol” zmieni się w nadawane codziennie o 10.15 studio mundialowe – „Misja Rosja”.

Z początkiem marca ruszyła emisja nowego sezonu programu Małgorzaty Ohme pt. „Oczami matki”. Program można oglądać w każdy wtorek o godz. 14.00. Autorka gości matki znanych osób ze świata mediów, sztuki, show-biznesu i sportu. Podczas tych spotkań Małgorzata Ohme dowiaduje się, jaką matką była bohaterka programu, a jakim dzieckiem była dzisiejsza gwiazda. Program jest realizowany w miejscach, które są ważne dla mamy i dla dziecka – w ich domach, na placach zabaw, boiskach.

Od połowy kwietnia w każdy wtorek o godz. 14.00 do ramówki Onetu powróci program „Siła kobiet” Katarzyny Janowskiej – pokazujący drogę do sukcesu, pasje, osiągnięcia i plany na przyszłość silnych kobiet. Każda z bohaterek programu Katarzyny Janowskiej ma za sobą inną historię, spełnia się zawodowo i prywatnie, ma świadomość swoich mocnych stron. Prowadząca dowiaduje się skąd jej rozmówczynie czerpią siłę do realizacji codziennych wyzwań i jaką cenę płacą za sukces.

W środy Onet emituje dwa programy – „Na czasie”, w którym Łukasz Grass, redaktor naczelny Business Insider Polska, opowiada o trendach, nowościach i biznesie, oraz „Pograne” – w którym Piotr Kędzierski ze swoimi gośćmi gra w gry komputerowe i rozmawia m. in. o gamingu.

W czwartki o godz. 14.00 będzie można zobaczyć „Gwiazdy Cejrowskiego” – wywiady ze znanymi ludźmi prowadzone przez Marcina Cejrowskiego, redaktora naczelnego serwisu Plejada.pl.

W piątki w Onecie jest kontynuowany program „Rezerwacja”, w którym Katarzyna Janowska i jej goście gwarantują najwyższej jakości przegląd wydarzeń kulturalnych.

W soboty będzie można oglądać również znany przez widzów program „AutoŚwiat Go!”, magazyn motoryzacyjny prowadzony przez Gosię Rdest i Szczepana Mroczka, dziennikarza tygodnika „Auto Świat”.