Od 6 kwietnia nowa formuła lokalnych magazynów „Gazety Wyborczej”

  • Prasa
  • Dzienniki
  • Tygodniki
Autor: rafs

Od przyszłego piątku, magazyny lokalne wydawane w ramach „Gazety Wyborczej” zyskają nową formułę.

Magazyny „Wyborczej” zyskają nowe logotypy, makietę oraz treści dla każdego z 20 miast i regionów, gdzie gazeta się ukazuje. W skład piątkowych magazynów wejdzie „Co Jest Grane 24″, które poszerzy swój zasięg docierając do wszystkich czytelników „Gazety Wyborczej”. Każdy magazyn będzie miał w swoim tytule nazwę miasta. Wszystko wedle schematu „Magazyn [nazwa miasta]”.

Nowa odsłona naszych magazynów ma z jednej strony zdynamizować je, a z drugiej wskrzesić treści i formy, które niesłusznie zniknęły z prasy. Wierzymy w taki nieco paradoksalny „nowoczesny vintage”. Zależy nam też na wzmocnieniu dialogu z Czytelnikami, dlatego otwieramy lokalne wersje strony „Wyborcza to Wy”. Chcemy wreszcie wpuścić na łamy trochę politycznego, a jednocześnie purenonsensowego dowcipu, bo wszystko dookoła nas jest dziś tak śmiertelnie poważne– mówi Wojciech Bartkowiak, szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”.

W nowej formulemagazynu pojawią się silne odesłania do tygodnika „Co Jest Grane 24”, który podrzuca czytelnikom ciekawe pomysły na spędzanie wolnego czasu. Pojawią się nowe rubryki informujące o życiu miasta – „Obraz miasta” oraz „Miasto to Wy”.

Dodatkowo w siedmiu największych miastach i ich okolicach – Łodzi, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie okładka magazynu będzie drukowana na magazynowym papierze, a jego format będzie nieco węższy niż ogólnopolskiego wydania „Gazety Wyborczej”. Zwiększy się też cena tych siedmiu wydań „Gazety Wyborczej” – w piątki będzie ją można kupić w cenie 4,49 zł.