Sebastian Parfjanowicz z TVP Sport do Przeglądu Sportowego. Obejmie ważną funkcję

  • Internet
  • Prasa
  • Telewizja
  • Dzienniki
  • Onet
  • TVP
Autor: rafs

Wraz z wiosną kolejne transfery w mediach. Tym razem w kontekście mediów sportowych doszło do ważnej zmiany. Sebastian Parfjanowicz, który od 2020 roku był szefem redakcji informacji i Internetu w TVP Sport powraca do Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz będzie tam pracował od wtorku, 2 kwietnia. Obejmie funkcję zastępcy redaktora naczelnego, którym od 15 stycznia jest Kamil Wolnicki. Od lutego 2023 roku zastępcą redaktora naczelnego jest Łukasz Godlewski, który pozostanie w swojej funkcji.

W Przeglądzie Sportowym Onet stawiamy na rozwój w wielu kierunkach. Sebastian przez lata pracy dał się poznać jako świetny dziennikarz, sprawny reporter i menedżer, który ma zestaw umiejętności potrzebnych naszej redakcji. To duże wzmocnienie i nie mam żadnych wątpliwości, że Sebastian pomoże nam w realizacji celu, czyli budowy najlepszego i największego serwisu sportowego w Polsce pod każdym względem. Razem z moim drugim zastępcą Łukaszem Godlewskim chcemy rozwijać redakcję pod względem zasięgowym i multimedialnymmówi Kamil Wolnicki, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Onet.

Kim jest Sebastian Parfjanowicz?

Sebastian Parfjanowicz był dotąd szefem połączonych redakcji informacji i Internetu TVP Sport. Zaczynał w 2000 roku przychodząc na staż do Przeglądu Sportowego. Po 4 latach był tam szefem działu Inne Sporty i redaktorem wydań. W 2008 roku został reporterem TVP Sport. Pracował przy najważniejszych sportowych wydarzeniach, 8 razy był korespondentem gazety, a później telewizji na igrzyskach olimpijskich. Był pomysłodawcą i prowadzącym programu Eurodebata podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej 2021, potem współautorem projektu telewizyjno-internetowego Katar 2022 w TVP Sport.

fot. Onet