Adrianna Godlewska wystąpi w Radiowej Jedynce

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

W niedzielę, 6 października Radiowa Jedynka zainauguruje jesienno-zimowy sezon „Kawiarenki Słodkiego Radia Retro”. Gwiazdą wydarzenia będzie Adrianna Godlewska, aktorka, mama Agaty, Pauliny i Janka Młynarskich.

Adrianna Godlewska jest polską aktorką. W 1960 roku ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Aktorka wystąpiła m.in. w „Kronice wypadków miłosnych” Andrzeja Wajdy, „Kłopotliwym gościu” Jerzego Ziarnika i w filmie „Czterdziestolatek. 20 lat później” Jerzego Gruzy. Jest również autorką wspomnień pt. „Jestem, po prostu jestem”.

Jestem szczęśliwa, ponieważ moje fantastyczne chwile zawodowe i towarzyskie są związane z „Kawiarenką”, która wówczas była grana w Studiu im. Witolda Lutosławskiego – powiedziała Adrianna Godlewska.

„Kawiarenka Słodkiego Radia Retro” nawiązuje do audycji emitowanej na antenie radiowej Jedynki przez blisko pół wieku oraz do spotkań w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, których początki sięgają czerwca 1998 roku. Inauguracja nowego sezonu „Kawiarenki Słodkiego Radia Retro” odbędzie się o godzinie 17:00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie. Spotkanie poprowadzą Maria Szabłowska i Marcin Kusy.

Podczas kolejnego koncertu nie zabraknie wspomnień o Danucie Żelechowskiej oraz o Janie Zagoździe – twórcach „Słodkiego Radia Retro” – będzie można również usłyszeć głosy legendarnych prowadzących. Pojawią się też anegdoty, ciekawostki i przede wszystkim polska muzyka retro.

Fragmenty koncertu będzie można posłuchać w audycjach „Słodkiego Radia Retro”. Emisja w niedziele o godzinie 13:35 w Radiowej Jedynce.